Scarlett Johansson je Lucy: Brutální Nikita pro 21. století

23.7.2014 00:00   |   TV a FILM
VIDEO – Lucy je bezstarostná blondýnka, která má věčnou smůlu na muže. Vždycky se zamiluje do toho největšího lumpa v okolí a problémy se jen hrnou. Když se takového námětu chopí slavný francouzský režisér a scénárista Luc Besson, tak ti, kteří mají rádi jeho drsný styl, se nudit určitě nebudou.

Lucy

Luc Besson k Brutální Nikitě, Johance z Arku a nejmladší nájemné vražedkyni ze snímku Leon teď přidal Lucy (ztvárnila ji Scarlett Johansson, nejpopulárnější akční herečka současnosti). Je to dívka, která přestala být obyčejná ve chvíli, kdy shodou nešťastných náhod dostala jeden mimořádný dar.

Bezstarostná mladá studentka žije na Taiwanu s přítelem, který ji podvede, když ji nechá doručit kufřík svému obchodnímu partnerovi.

Než Lucy celou situaci pochopí, je pozdě. Stane se rukojmím nemilosrdného pana Janga (Choi Min-Sik známý z kultovních snímků Old Boy a Nebohá paní Pomsta).

Video
Trailer k filmu Lucy, který natočil Luc Besson.

Na pokyn pana Janga je do organismu Lucy chirugicky vpraveno tělísko s životu nebezpečnou dávkou syntetické látky. Lucy pochopí, že pokud se obal se substancí poškodí, hrozí ji zcela jistě smrt. Její hrůza se mění v beznaděj.

S několika bezohlednými průvodci po boku pak Lucy pošlou na letiště. Cíl je zřejmý – cestovat po světě jako transportní nádoba s materiálem, který je pro její únosce k nezaplacení.

Substance se uvolní

Když se substance nechtěně uvolní do organismu Lucy, začne její tělo reagovat nepředvídatelným způsobem: mozková kapacita dosáhne udivujících a do té doby hypotetických hodnot. Zatímco průměrný člověk využívá deset procent své mozkové kapacity, tak u Lucy je to až stovka!


Lucy s profesorem Normanem (Morgan Freeman).

Jak se snaží pochopit všechny neuvěřitelné změny ve svém vědomí a organismu, zjišťuje Lucy, že zcela jinak vnímá své okolí – prostor, vzduch, vibrace, lidi, dokonce i gravitaci. A uvědomuje si i nové schopnosti včetně telepatie, telekineze a možnosti ovládat hmotu.

Zatímco chemická látka dál probouzí a odemyká každý dřímající kout v její mysli, snaží se Lucy vyhledat pomoc profesora Samuela Normana (Morgan Freeman), jenž se desítky let věnuje výzkumu mozkového potenciálu. Jedná se o vynikajícího odborníka... a jedinou osobou na Zemi, která je schopná rozpoznat, kam až celá věc může vést.

Se zabijáky v patách

Lucy v její snaze najít profesora Normana pomáhá francouzský policejní kapitán Pierre Del Rio (epytský herec Amr Waked známý z filmu Syriana nebo z televizního seriálu Saddám: Vzestup a pád). Je to důstojník bez emocí, který pevně vládne svému úřadu.


Jangovi zabijáci jsou Lucy v patách.

Kapitána Pierra Del Rio sice zneklidňují výjimečné schopnosti Lucy, avšak je přesto ochoten ji pomoci. Chce ochránit tuto mladou ženu, která si podle něho zároveň zachovává i poslední zbytky lidskosti.

Zatímco se Lucy začíná měnit v bojovníka, vyvíjejícího se mimo veškeré dosavadní poznání, má neustále v patách nemilosrdného pana Janga a jeho zabijáky. Ti jsou připraveni usmrtit kohokoliv jen pro to, aby získali svůj produkt z ženy, která se mezitím stala jejich největším soupeřem.

Hledali jsme výjimečnou herečku, říká Luc Besson

Luc Besson při obsazování hlavní role filmu Lucy velmi stál právě o americkou herečku Scarlett Johansson.

„Hledali jsme výjimečnou herečku. Ono se to nezdá, ale když se máte během filmu přesvědčivě proměnit z naivní dívky v drsnou superhrdinku bez emocí, tak na to musíte být vskutku výjimeční,“ vysvětluje režisér.


Režisér Luc Besson při natáčení nejnovějšího snímku Lucy.

O novém snímku Luca Bessona se již nyní hovoří jako o snímku, kterým navazuje na to nejlepší ze své bohaté tvorby. Nikoliv náhodou získala Lucy přezdívku Brutální Nikita pro 21. století.

Film Lucy vyjde ještě letos začátkem prosince také na DVD a Blu-ray.

tz, ŽenyproŽeny.cz
Foto: CinemArt

Přečtěte si také

Diskuse: Scarlett Johansson je Lucy: Brutální Nikita pro 21. století

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci