Tradiční pivní lázeň má mnoho ozdravných účinků

10.10.2012 00:00   |   Společnost
Pivo je lék, tvrdí pivaři a nenechají se zviklat v žádné době. Utrvzují je urologové, kteří doporučují proplachovat ústrojí plzní i dermatologové, kteří horlí pro první kvasinky...

pivní lázně

Když tedy pivo léčí, není divu, že mají úspěch i pivní lázně. Jsou založeny na tradiční receptuře, která obsahuje ingredience používané při výrobě piva, olejové pivní extrakty a bylinky.

Hlavní složky koupele jsou bohaté na vitamin B a proteiny a potlačují dermatologické nedostatky. Koupel má také pozitivní vliv při léčbě akné, lupénky či celulitidy a teplá perličková lázeň spojená právě s pivním extraktem zjemňuje pleť i uvolňuje svaly.


Veronika Chmelířová (vlevo) a Aneta Vignerová v pivní lázni

Jak procedura probíhá?

Koupel v trvá přibližně třicet minut a poté (bez sprchování) následuje relaxace na speciálním vyhřátém lůžku, což umocňuje účinky pivní lázně. Teplo má blahodárný vliv na rozproudění cévního systému, prohřívá klouby a tím zpomaluje artritidu. Zpestřením této netradiční procedury je neomezená konzumace kvasnicového piva.

Všechno si můžete zkusit třeba v pražském Ungeltu, ale najdete je i jinde - namátkou v Rožnově či Chodové Plané, v Ostravě, Táboře.... Pivní lázně Bernard v historických prostorách v centru Prahy otevíraly ženy, jimž je péče o krásu denním chlebem.


Jak po lázni chutná spánek dokumentuje Michaela Štoudková

Krátce po otevření Pivních lázní Bernard si zdejší relax vychutnaly Miss České Republiky 2009 Aneta Vignerová (na titulním snímku), Vicemiss ČR 2009 Hana Věrná, Vicemiss ČR 2007 Veronika Chmelířová i Česká vicemiss 2005 Michaela Štoudková.

tzp, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také

Diskuse: Tradiční pivní lázeň má mnoho ozdravných účinků

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci