Chrápání nemusí rozdělovat vaši ložnici

23.2.2021 00:00   |   Sex a vztahy
Chtěli byste usínat vedle sebe, ale nejde to? Posíláte partnera každou noc na gauč do obýváku, nebo tam utíkáte sama? Pokud tomu tak je, asi už jste vyzkoušeli různé možnosti, jak chrápání potlačit nebo jak si co nejlíp zacpat uši.

chrápání

Jaké aktivní a pasivní způsoby máte k dispozici?

Špunty

První, co vás napadne, je zacpat si uši. Základní špunty z lékárny stojí pár korun, ale uživateli nenabídnou příliš pohodlí a funkčnost proti chrápání je velmi individuální a diskutabilní. Přesto mohou někomu při slabším chrápání partnera vyhovovat a stačit.

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT

Spěte odděleně – prospějete svému zdraví!
Čtyři praktické tipy, jak omezit chrápání
Chrápe váš partner? Jak s tím bojovat

Na trhu je také celá řada opakovaně použitelných špuntů, často kovových, s omývatelnou silikonovou koncovkou, které ucpou zvukovod o něco lépe než základní pěnová varianta. Jejich cena se však již pohybuje mezi 450 a 1000.

Nejrůznější přípravky

K dispozici je i několik různých sprejů, které působí na měkké tkáně dýchacích cest a slibují zmírnění chrápání. Kdo je vyzkoušel, ví, že i jejich účinek je velmi individuální a závisí na míře chrápání jednoho a lehkosti spánku druhého partnera.

Kromě toho je na trhu množství nejrůznějších doplňků, od náústků, dilatátorů, stahujících popruhů přes hlavu až po kompletní obličejové masky. Ale… zkuste se v tom vyspat.

Elektronické vychytávky

Část elektronických produktů monitoruje chrápání (vestavěným mikrofonem nebo jinou formou měření) a při jeho zjištění probírá chrápajícího spáče elektrickými impulsy nebo třeba vibracemi v uchu, což však velmi snižuje kvalitu spánku uživatele.

Cena podobných řešení se pohybuje mezi několika stokorunami až do několika tisíc.

Bose Sleepbuds 

Sahnout můžete i po aktivních špuntech do uší od výrobce audiotechniky Bose. Ty se podobně jako tradiční špunty nezaměřují na chrápajícího, ale na postiženého partnera. Přesto, že obsahují elektroniku, jsou menší než jednorázové špunty z lékárny a nebrání pohodlnému spánku na boku.

Využívají způsob, při kterém jsou rušivé vnější zvuky potlačeny jiným, bližším zvukem. Do uší pouštějí po zvolenou dobu nebo i celou noc některý ze speciálních zvuků takzvaného bílého šumu (na výběr je například jemné šustění listí, praskání ohně, serenáda cvrčků, vlnění moře a další).

Ten má za cíl potlačit nejen okolní rušivé zvuky, ale také pomoci v boji proti dalším formám poruch spánku.

 

Funkce bílého šumu je dnes velmi diskutovaným tématem a špunty Bose Sleepbuds II nabízí v tomto ohledu velmi zajímavé řešení, které může, skutečně pomoct. Cena je vyšší, ale investice je navždy a kvalitní spánek je k nezaplacení.

Aby mohl každý posoudit jejich účinek a zvykl si na jiné podmínky při usínání, doporučuje výrobce každému jejich pravidelné používání během alespoň dvou týdnů.

otz, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také


Diskuse: Chrápání nemusí rozdělovat vaši ložnici

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci