Jak dostat dědečka zpátky do nálady

30.9.2020 00:00   |   TV a FILM
VIDEO – Reminescence na úspěšné české komedie, v nichž děti, najmě kluci, napravují hříchy a hlavy svých rodičů, vyvolává nový slovenský film Léto patří rebelům...

Léto patří rebelům

Jonáš se jako každý rok těší na svého dědu Bernarda, se kterým vždycky prožil ty nejlepší prázdniny. Letos je to ale jiné, z dědečka v podání Pavla Nového se stal pěkně nerudný chlapík. Jonáš má tedy před sebou velkou výzvu – musí dědovi vrátit chuť užívat si života.

Teď jen musí vymyslet, jak na to. Díky tomu ho čeká bouřlivé léto plné dobrodružství, zážitků a nevšedních přátelství.

Video
Trailer k filmu Léto patří rebelům

Film Léto patří rebelům vypráví příběh pohodového jedenáctiletého kluka. Jízdy v dodávce s dědečkem, sjíždění průzračných horských řek, dobrodružství, zábava. Asi tak by chtěl prožít letní prázdniny.

Všechno bude jinak...

Jonášova rodina se ale po smrti tatínka odcizila a jeho matka Beata se rozhodla, že místo aby strávil léto na Slovensku s dědou Bernardem, jako to dělali s tátou, pojedou k tetě vychutnat si zdravé přímořské podnebí.

To se Jonášovi vůbec nezamlouvá. Zabalí si svoje saky paky a naplánuje dokonalý a zpočátku skvěle utajený útěk za svým milovaným dědečkem.

… a bylo!

Po setkání s ním však velmi rychle pochopí, že smrtí táty se změnil i děda a že tenhle starý železničář v penzi teď neprožívá zrovna nejlepší období. Jonáše to ale neodradí, neztrácí naději a rozhodne se dát věci do pořádku.

Brzy se k němu přidává nová kamarádka Alex, se kterou provedou řadu lumpáren, občas i na hranici zákona. A následky na sebe nenechají dlouho čekat, mají v patách policii a také se musí vyrovnat s prvním podnikatelským neúspěchem.

Zdá se, že už nic nebude tak jako dřív, ale záhy se ukáže, že přes všechny útrapy může být všechno ještě lepší.

Kluk, co spojí rodinu

„Mně osobně na příběhu zajímá a zároveň dojímá právě to, že Jonáš jako dítě je ten, který je aktivní, a sice jistým naivním způsobem, ale přece se mu nakonec podaří všechny dospělé opět spojit,” říká producentka filmu Katarína Krnáčová ze společnosti Silverart.

„Spojí rodinu, která kvůli smrti chlapcova otce zůstala v odtažitém, narušeném vztahu. V podstatě svým čistým způsobem ukáže dospělým, jak by měli žít lépe a krásněji,” dodává ke snímku Martiny Sakové, slovenská režisérka a producentka žijící již 17 let v Berlíně.

ozt, ŽenyproŽeny.cz
Foto CinemArt

Přečtěte si také


Diskuse: Jak dostat dědečka zpátky do nálady

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci