Ubal a zmiz, aneb Na Žižkově jako v Bronxu

15.9.2020 00:00   |   TV a FILM
Velkou zábavu a bláznivou noční jízdu, v níž půjde o velké peníze, podivný kšeft s balíkem trávy a o sekání malíčků, slibuje komedie Ubal zmiz, kterou v těchto dnech natáčí scénárista a režisér Adam Hobzík.

Ubal a zmiz

Propletený příběh připravovaného filmu má mnoho překvapivých zvratů a vyznačuje se humorem i stylizací. Mafiáni v něm sekají malíčky a pražský Žižkov připomíná devadesátkový Bronx.

Ve filmu se objeví řada skvělých herců, zvolenému žánru odpovídá i obsazení hlavních rolí, v nichž se představí Matouš Ruml (na titulním snímku), Janek Gregor, Lukáš Duy Anh Tran, Predrag Bjelac, Karel Dobrý, Marek Lambora, Martin Hofmann a Leoš Noha.

Dva kamarádi, Mireček (Matouš Ruml) a Vilém (Janek Gregor) se živí pěstováním trávy a dostanou nabídku, která se neodmítá. Prodat veškeré zásoby trávy za jednu noc.


Matouš Ruml a papoušek Mao

Kšeft roku

Jenže když uzavřou obchod s nebezpečným Bulharem (Predrag Bjelac) a jeho pravou rukou (Karel Dobrý), zjistí, že jim někdo vykradl pěstírnu. Mají pár hodin na to, aby zachránili nejen kšeft roku, ale taky vlastní malíčky.

Dva policisté ze staré školy (Martin Hofmann a Leoš Noha) byli suspendováni. První z nich se chová jako psychopat a druhý je vyhořelý, takže když přijdou se žádostí o návrat do útvaru, jsou svým nadřízeným odmítnuti. Aby získali zpět svoji práci i čest, rozhodnou se na vlastní pěst pátrat po kufru plném vzácného zboží a rozhodně si při tom neberou servítky.


Lucie Benešová a Matouš Ruml

André S. (Marek Lambora) je rocker. Ale má problém. Podepsal smlouvu, ve které se zavazuje k natočení třech popových alb pro teenagery. André se na veřejnosti tváří jako hvězda, jenže uvnitř šílí. Celý svůj byt, auto i slávu by vyměnil za jednu pořádnou rockerskou noc. A přesně to se mu splní, když si na letišti omylem vezme cizí kufr.

Policajti byli jasní

„Od prvního setkání s producentem filmu Kamilem Kožíškem jsme o obsazení živě diskutovali. Snažil jsem se u ústřední trojice hlavně najít především vzájemnou chemii. Matouš Ruml, Janek Gregor a Lukáš Tran ji potvrdili na hereckých zkouškách,“ říká k obsazení režisér.

Obsazení policistů oproti tomu bylo celkem rychlé. Martina Hofmanna oslovili jako prvního a bylo cítit, že mu scénář i žánr sedly. „Za ten společný vkus jsem vysloveně vděčný,“ dodává Hobzik s tím, že Martin se projevil i jako vynikající dramaturg.


Adam Hobzik a Matouš Ruml

„Pokud jde o Leoše Nohu, vím, že je vynikající herec a spojení Hofmann - Noha mi přišlo vtipné samo o sobě. Ti dva se k sobě prostě hodí a jejich první dojem perfektně kopíruje charaktery postav. Na jejich hereckých zkouškách jsem se vyloženě bavil,“ prozrazuje Adam Hobzik.

Příběh se odehrává po celé Praze, hlavně v noci, a Žižkov v ní má svoji zvláštní roli. Bude to takový pražský Bronx, jedna z nadsázek filmu. Nepotkáte tam policajty, nechytnete taxi ani signál, a když už se tam ocitnete, nejlepší je nedívat se nikomu do očí a radši rychle zmizet…

ozt, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také


Diskuse: Ubal a zmiz, aneb Na Žižkově jako v Bronxu

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci