Jiří Mádl bude hrát moderního fotra

23.6.2020 00:00   |   TV a FILM
Někdy vás život náhodně dostane do situace, kterou nečekáte, ale musíte se s ní vyrovnat jako chlap! Nataša a Dominik se neplánovaně stanou rodiči. Tak začíná příběh filmu Deníček moderního fotra s Jiřím Mádlem a Terezou Ramba v hlavních rolích.

Deníček moderního fotra

Nataša, úspěšná designérka hraček pro děti, dokáže rodinu lépe finančně zabezpečit, a tak se dohodnou, že hlavní část péče o novorozence převezme jako otec na mateřské dovolené Dominik.

Ten přistupuje k úkolu s poněkud naivní představou, že mu poskytne dostatek času napsat konečně knihu, kterou dlouho plánuje. Chyba lávky! Dominik musí vynaložit veškerou vynalézavost, aby během prvního roku vůbec zvládl péči o malého Čeňka, z níž se chvílemi stává boj o přežití.

Deníček moderního fotra podle stejnojmenného knižního bestselleru Dominka Landsmana (na titulním snímku s Jiřím Mádlem) je celovečerním režijním debutem Jana Haluzy, který je zároveň i autorem scénáře.

Scénář si osobně prožil

„Na nabídku režírovat Deníček moderního fotra jsem reagoval podmínkou, že si chci scénář napsat sám podle sebe, abych do něj mohl otisknout právě své osobní pocity a prožitky z otcovství, a producent Ludvík Mareček mi v tomto dal až překvapivou svobodu,“ říká Jan Haluza.


Jan Haluza při natáčení snímku První akční hrdina

„Měl jsem doma půlroční miminko – prvního z mých dvou synů, takže to téma pro mě bylo osobní a velmi čerstvé. Díky tomu, že hodně pracuji z domu, mohl jsem být u toho asi víc, než bývá většina normálně pracujících chlapů, a mimo jiné jsem zjistil, že pojem „mateřská dovolená" je nejspíš míněn jako hodně krutý sarkasmus,“ dodává.

Jiří Mádl je přesvědčen, že scénář si vzal z knížky to, co měl a stal se filmem. „Má to tah na branku, má to děj a přitom přesně ten humor, kvůli kterýmu se blog Dominika Landsmana stal tak populárním.“

Kdo koho kam obsadil?

„Honzu Haluzu znám delší dobu a vždycky to byl pro mě hlavně režisér, teď se projevil jako fakt dobrej autor. Tak doufám, že si to na place nepodělá! :-)“ slibuje představitel hlavní role.

Myslel Jan Haluza jako scenárista na Jiřího Mádla již při psaní? „Ono to bylo vlastně naopak, protože Jirka Mádl obsadil mě do role režiséra. Na základě naší předešlé spolupráce na filmu První akční hrdina mě doporučil producentovi, a pak už se to rozjelo,“ přiznává režisér.

„Je to všechno propojené. Jirka Mádl je můj kamarád a kdysi mě seznámil s mojí ženou, která je dobrou kamarádkou Terezy, takže to celé tak nějak zůstává v rodině. Můj druhý syn je stejně starý jako Terčino Slunce, takže jsme často v kontaktu, a řešení dětí je na denním pořádku,“ říká Jan Haluza.

Tereza Ramba se na natáčení Deníčku moc těší. „Nejen proto, že se po delší době potkám na place s mým skoro bratrem Jiřím Mádlem, kterého poslední roky vídám spíš u nás na podlaze v kuchyni, jak jí nějaké dobroty a hraje si se Sluncem, ale právě také proto, že jsem čerstvá maminka a téma je mi blízké,“ říká.


Tereza Ramba Voříšková ve filmu Vlastníci

Těší se na rodinný tým

„Jan Haluza, režisér snímku, je shodou okolností manželem jedné z mých nejbližších přítelkyň, těším se tedy na rodinný tým a doufám, že si společné léto všichni užijeme,“ dodává filmová Nataša.

A Jiří Mádl jenom souhlasí: „Na Rambici se těšim. Milujeme se léta a máme k sobě neskutečně blízko. Je pravda, že od tý doby, co se z ní stal kojící John Lennon Instagramu, jsme spolu netočili. Ale ono se to nezapomíná. S Terkou je to jako jízda na kole. Jízda na dvojkole, abych byl úplně přesnej...“

Kniha Deníček moderního fotra vznikla na základě úspěšného blogu, který spisovatel Dominik Landsman založil s příchodem prvního dítěte. Po vydání v roce 2014 se stala bestsellerem. Deníček moderního fotra by chtěl CinemArt uvést do kin v lednu.

tko, ŽenyproŽeny.cz
Foto CinemArt

Přečtěte si také


Diskuse: Jiří Mádl bude hrát moderního fotra

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci