Funguje život jako ve školních osnovách?

1.7.2020 00:00   |   TV a FILM
VIDEO – Kina se zvolna rozjíždějí a filmové fanoušky čekají žně novinek, které musely premiéry odkládat. Dnes máme tip na francouzskou komedii Jak býti dobrou ženou režiséra Martina Provosta, který do hlavní role obsadil herečku Juliette Binoche.

komedie

Příběh filmu je zasazen do 60. let 20. století a odehrává se na soukromé škole v malém francouzském městečku.

Tato speciální škola je určena pro dospívající dívky, které se zde mají pod odborným dohledem poněkud svérázných učitelek stát dokonalými hospodyňkami.

Video
Trailer k francouzské komedii Jak býti dobrou ženou

Dokonalé manželky

Školu provozují Paulette (Juliette Binoche) a její manžel Robert (François Berléand) s pomocí výstřední Gilberte (Yolande Moreau) a přísné jeptišky Marie-Thérèse (Noémie Lvovsky).

Cílem výuky je vychovat z dívek dokonalé manželky připravené ve všech směrech oddaně sloužit svým drahým manželům.


Výstřední Gilberte a přísná Marie-Thérèse

Po Robertově náhlém odchodu z tohoto světa však Paulette mimo jiné zjistí, že škola stojí na pokraji bankrotu a tak musí poněkud nečekaně převzít zodpovědnost za její udržení.

Nové zážitky a zkušenosti

Paulette, která vždy byla přesně v duchu jejich školy svému muži vzornou ženou, se při jednání v bance nečekaně setkává s Andrém (Edouard Baer), svou první láskou. Díky tomuto setkání překvapivě zažije svůj první orgasmus.


André jde za svojí láskou kudykoliv

Nové zážitky, zkušenosti a nečekaná dobrodružství začínají nahlodávat její víru v tradiční rodinné uspořádání, k němuž dívky ve škole vedou. Navíc začínají být poněkud jiné i jejich studentky.

Čeká je Paříž

Přemýšlí o osobní svobodě, nezávislosti a dokonce mají i vlastní názory a cíle. V této situaci se celá škola připravuje na důležitou účast ve velké celostátní televizní soutěži zaměřené na dokonalé řízení chodu domácnosti, kvůli níž je čeká cesta do Paříže.


Co všechno si musí Paulette prožít...

Tam právě propukají velké studentské bouře, které navždy změní celou Francii.

Filmová komedie Jak býti dobrou ženou je vtipným, satirickým pohledem na univerzální příběh o soužití žen a mužů, o hledání vzájemného respektu a rovnoprávnosti.

ozf, ŽenyproŽeny.cz
Foto CinemArt


Diskuse: Funguje život jako ve školních osnovách?

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci