Vyzkoušejte osm tipů na okamžité zlepšení nálady

23.8.2019 00:00   |   Wellness
Určitě máte někdy pocit, že se celý den plahočíte, vyřizujete všechno možné a vaše nálada je na bodu mrazu. Pokud je na vás stresu už moc, začne to pociťovat vaše okolí a v neposlední řadě to může mít špatný dopad i na zdraví.

proti stresu

Vyzkoušejte osm tipů, díky kterým si zlepšíte náladu. Zjistíte, jak jednoduše a rychle změnit váš den v pozitivnější a příjemnější.

1. Procvičujte dýchání

Vnímejte dech – nadechněte se nosem, pusťte vzduch do břicha a vydechněte pusou. Pokud v pracovním procesu nevíte, kde vám hlava stojí, na chvilku se zastavte a 5 - 10krát se takto nadechněte. Tolik stačí, abyste se uklidnili a nabrali novou sílu.

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT

Saunu jistě znáte, ale umíte se saunovat?
S pocením nebojujte, pusťte se do něj efektivně!
O (ne)příjemných vůních nejen v horkém létě

2. Protáhněte si záda

Místo přestávky na kávu si udělejte pauzu na malé protažení zad. Uklánějte hlavu do stran a dopředu v kombinaci s protažením paží přímo u pracovního stolu, nebo kdekoliv se právě nacházíte. Jednoduché protažení v průběhu dne osvěží mysl, a hlavně uvolní napětí svalů.

3. Vše pod kontrolou

Nemůžete najít některé vaše věci nebo občas něco dokonce ztratíte? Takové situace vám můžou zvýšit hladinu stresu. Udělejte si ve věcech pořádek. Věnujte malému úklidu doma, v práci nebo v autě pár minut každý den. Když budete mít věci pod kontrolou, pomůže vám to k lepší náladě.

4. Zkuste koordinační cviky

Lepší zdraví neznamená jen zdravější tělo, ale i mozek. Pokud se budete věnovat cvičení obojího najednou, dostanete do těla a mysli spoustu energie. „Vyzkoušejte například balanční cvičení, které zlepší vaši celkovou koordinaci,“ radí Samantha Clayton, fitness expertka společnosti Herbalife.

5. Často se usmívejte

Když se usmíváte, produkuje vaše tělo endorfiny. Zkuste se každý den alespoň na chvilku usmát na lidi okolo vás. Dobře vás to naladí, a navíc si procvičíte obličejové svaly. Další velkou výhodou je, že váš smích zlepší náladu i lidem ve vašem okolí.

6. Půlhodinku svižnou chůzí

Máte za to, že dvouminutová chůze nemůže mít žádný vliv na vaši náladu nebo zdraví? Omyl! „Rychlá, svižná chůze zlepší váš kardiovaskulární systém. A to dokonce i když bude trvat jen pár minut. Navíc, pokud svůj zaběhlý režim proložíte něčím neobvyklým, uvolníte nahromaděný stres,“ vysvětluje Samantha Clayton.

Zkuste proto využít každou volnou chvilku, která se naskytne a průběžně během dne nachoďte aspoň třicet minut svižnou chůzí.

7. Dopřejte si obličejovou masáž

Kvalitní kosmetické produkty nemusí mít příznivý vliv jenom na vaši pleť. Péče o vzhled vám může zlepšit náladu a zpříjemnit celý den. Dopřejte si rychlou dvouminutovou masáž obličeje pomocí peelingového krému, uvolněte a hydratujte svou pleť. Trocha péče o vzhled vám dodá sebevědomí.

8. Krátký intervalový trénink

Vzpomeňte si na cviky z hodin tělocviku a použijte je pro krátký intervalový trénink. Už po čtyřech cvicích, s každým se potrápíte jen 30 vteřin, začne vaše tělo vyplavovat endorfiny a pocítíte přísun energie.

Zkuste například tento rychlý intervalový trénink (každý cvik 30 vteřin, sérii můžete opakovat): panák – dřepy – kliky – sklapovačky.

ozt, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také


Diskuse: Vyzkoušejte osm tipů na okamžité zlepšení nálady

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci