A. Slováčková: Lidé by měli mít rádi sebe, nebudou pak negativní k druhým

16.2.2018 00:00   |   Společnost
Talentovanou herečku a zpěvačku Annu Julii Slováčkovou můžeme nyní vídat na prknech pražského Divadla Kalich jako Rózi v novém nastudování kultovního muzikálu Krysař.

Slováčková

S dvaadvacetiletou Annou Julií (na titulním snímku jako Rózi), která pochází ze známé umělecké rodiny – její matkou je herečka a moderátorka Dagmar Patrasová a otcem Felix Slováček, saxofonista, dirigent a hudební skladatel – jsme si povídali nejen o účinkování v jednom z vůbec nejúspěšnějších původních českých muzikálů, jehož autorem je Daniel Landa.

• V Divadle Kalich v této sezóně účinkujete prvním rokem. Jak jste se v něm zabydlela?

Musím říct, že snad dobře a nikdo z kolegů si na mě nestěžuje. (smích) Mně se do Divadla Kalich chodí rádo. Celkově mě to divadlo baví, mám to tam ráda a Krysaře miluji. A když někde navíc se všemi dobře vycházíte, tak proč by se tam člověk netěšil.

Měla jste možnosti vidět některé z předchozích nastudování, nebo jde o vaše první setkání s Krysařem?

Přiznávám, že Krysaře jsem znala jen z videa. Když se hrál vůbec poprvé, na podzim 1996, to jsem byla opravdu ještě malá, takže jsem ho ani vidět nemohla. A asi bych se i docela bála.

Když se pak chystal Krysař před několika lety znovu, šlo to upřímně mimo mě. Poprvé jsem ho tedy viděla přibližně v patnácti letech na videu. Písničky z muzikálu jsem každopádně znala už dlouho před tím, než jsme začali zkoušet, a hned jsem se do nich úplně zamilovala.

V muzikálech nejste úplně nováčkem, přesto jste dosud většinou hrála spíš pro děti. Jaké to bylo najednou skočit do tak vážného projektu, jako je právě Krysař?

Bylo to opravdu hustý, ale vzhledem k tomu, že i v těch pohádkových muzikálech se občas našly nějaké ty dramatické polohy, tak mě to tak jako hezky připravilo a jsem ráda, že moje první dramatická role je zrovna Rózi v Krysaři. Bylo to náročné, ale myslím, že jsme to zvládli dobře.

V posledních době jste pracovně dost vytížená – zpíváte, hrajete v televizi i v divadle. Před časem jste se však také věnovala vlastnímu kanálu na internetovém serveru YouTube. Chcete se natáčení videí věnovat i nadále a třeba ještě intenzivněji?

Protože bych ráda studovala režii na FAMU nebo i na DAMU, takže mám určitě v plánu se tomuto oboru věnovat i nadále. Je však pravdou, že točení videí na YouTube mě trochu omrzelo, hlavně kvůli tomu, jaký se z toho postupně stal fenomén.


Zprava na snímku z představení muzikálu Krysař je Anna Julie Slováčková (Rózi), Jakub Dvořák (Dobrozlo), Dominika Červinková (Zlodobro) a Kateřina Paula Bohatová (Agnes).

My jsme s přáteli videa točili ještě před tím, než se takzvaný youtubering stal natolik známou činností a navíc dříve to nebyl tak šílený mainstream. To, co se kolem toho nyní děje, mi připadá fakt „ulítlý“. Takže teď jsme to zatím odložili a hledáme nějaké pořádné téma, o kterém bychom chtěli točit.

Takže současný trend youtuberů příliš neuznáváte?

Ne, neuznávám. Youtubeři mi sami o sobě určitě nevadí – ani není důvod, proč by mi měli vadit a některá jejich videa i sleduji, když jsou pro mě inspirativní. Rozhodně to ale není tak, že bych to nějak zvlášť vyhledávala a veřejně podporovala.

Jaký typ videí by vás tedy nejvíce bavilo točit?

My jsme točili především parodie, což mě bavilo opravdu hodně a zkusila jsem si na tom právě i režii. Pak jsme do toho různě tančili, něco jsme přezpívali. To jsou věci, které mám ráda. Ale hlavně jsme díky tomu poznali spoustu nových lidí, což bylo super.

Máte teď spoustu fanoušků a řada z nich vás třeba považuje i za vzor. Snažíte se je nějak inspirovat?

Chtěla bych je inspirovat k tomu, aby byli dobře vychovaní, i když tedy nevím, jestli jsem v tomhle vzhledem k mému slovníku úplně ten nejlepší vzor. (smích) Ale rozhodně bych chtěla lidi obecně inspirovat k tomu, aby měli svůj vlastní názor, aby si za svým názorem stáli, aby se chovali slušně k ostatním a hlavně aby měli rádi sami sebe.

Přijde mi, že to je u nás hlavním problémem. Lidé by měli mít rádi především sami sebe, nebudou pak zakomplexovaní a negativní k druhým. Zatím to tak není, ale přála bych si, aby se to změnilo a lidé si více pomáhali a tak.

A na závěr – prozradíte nám své oblíbené motto?

„Pokud to nezkusíš, tak to nezjistíš“ – to je moje nejoblíbenější. A podle toho se také řídím.

bri, ŽenyproŽeny.cz
Foto: Divadlo Kalich

Přečtěte si také

Diskuse: A. Slováčková: Lidé by měli mít rádi sebe, nebudou pak negativní k druhým

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci