Jak bude vypadat nábytek budoucnosti?

1.6.2009 00:00   |   Bydlení
VIDEO – Možná se chystáte ke koupi nábytku, třeba si chcete pořídit jen pohodlnější křeslo, nebo se vám znelíbila lampa. Na výběr toho je dost, jen musíme našetřit. Ale v budoucnu už zase bude vše vypadat jinak. Chcete vědět jak?

Jak bude vypadat nábytek budoucnosti?

Odpovědět dnes nikdo neumí, cesty hledají jak nábytkářská studia, tak umělečtí výtvarníci a designéři. Jakým směrem přemýšlejí? Podívejme se na tři ukázky.

Židlo-křeslo-pohovka

X2CHAIR se výtvor designerského ateliéru italské společnosti Mussi. Jsou to dvě židle, samozřejmě ovšem ne ledajaké. Jak sami autoři připomínají, jde o inovativní jednotku, která se může stát okouzlujícím křeslem, luxusní kočárem, nebo pohodlnou pohovkou. Dá se použít venku: v parcích, zahradách nebo na střešních terasách, na slunné pláži, nebo na straně bazénu.

Křeslo lze vyrobit z kartonu, dřeva (speciálně upraveno pro venkovní použití), plastů, ostatních syntetických polymerů nebo polyuretanové pěny. Tato idea židlo-křeslo-pohovky se objevila již několikrát v různém provedení. Žel, zatím se nedostala na náš trh. Jeden příklad si prohlédněte na videu:

Video
Křeslo, nebo to, co chcete...

Ideální pro relaxaci

AlphaSphere je multisensorické relaxační lehátko, které nabízí uklidňující modrou záři, vibrace a teplo. Idea zněla vytvořit takový přístroj, který by aktivoval a porpojoval všechny smysly a nalil člověku novou energii. Jak praví tvůrce – vídeňský designer sha., který se zabývá multimediálními uměleckými projekty - odlišné vjemy bylo potřeba sloučit do jednoho celistvého, při němž jsou naše smysly spojeny v jeden celek.

Barva magické modré záře dává klid, tvarované lehátko ve tvaru křídla nás povznáší, „trojrozměrný“ zvuk pomáhá otevřít vnímání, jemné vibrace vás laskají po celém těle, lehátko houpe v rytmu dechu...

A podle provedených psychologických a fyziologických studií AlphaShere skutečně pomáhá: snižuje stres, zlepšuje výkonnost, působí jako dobíječka baterií, zbavuje napětí. Současně posiluje kreativitu, harmonizuje proudění vzduchu a rozšiřuje naše vnímání. A nezapomeňme ještě na důležitou schopnost momentálně snížit vysoký krevní tlak.

Světlo se roztéká

Dotřetice se podívejme do světa – na práci nizozemské designérky Pieke Bergmans a její kolekci křišťálových světel Light Blubs.Stropní světla, nástěnné i stolní lampy navrhla s nečekaně velkými žárovkami, které se roztékají skrze vše, co jim přijde do cesty. Další fotografie si můžete prohlédnout zde.

Jak píše DesignMagazin.cz, designérka spolupracovala na ruční výrobě křišťálových částí světel s Royal Crystal Leerdam a na řešení vnitřního umístění svítících LED diod se společností Solid Lighting Design. Cena jednotlivých kusů nebyla stanovena, ale vzhledem k náročnosti výroby a exkluzivitě každého kusu nejspíše nebude z těch průměrných.

boh, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také

Diskuse: Jak bude vypadat nábytek budoucnosti?

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci