Ridley Scott opět přišel děsit – s novým Vetřelcem

10.5.2017 00:00   |   TV a FILM
VIDEO – Rádi se chodíte do kina bát? Tak právě vás jistě potěší film Vetřelec: Covenant režiséra Ridleyho Scotta. Vrací se do vesmíru, který sám stvořil ve slavném Vetřelci, prvním snímku věnovaném nejstrašnějšímu mimozemskému monstru filmové historie.

Vetrelec

V nejnovější a ještě děsivější kapitole se posádka vesmírné lodi Covenant chystá kolonizovat vzdálenou planetu na druhé straně galaxie.

„Vymyslel jsem koncept, který nás přivede až k původnímu Vetřelci. Od té doby jsem se totiž stále zabýval otázkou, co je za tím, že se žádný z tvůrců filmových pokračování nezajímal o to, kdo a proč takové bytosti vlastně vytvořil?“ říká režisér Ridley Scott.

Video
Trailer k novému filmu Vetřelec: Covenant

„Díky Prometheovi vstal Vetřelec z mrtvých, a teď se konečně nabízí prostor na tuto klíčovou otázku odpovědět. Dotýkáme se témat smrtelnosti a nesmrtelnosti, umělé inteligence. Film Vetřelec: Covenant se dostává k samotnému jádru. Jsme v další fázi,“ vysvětluje své současné i budoucí plány režisér Ridley Scott.

Zpátky do hororového světa

Otec ikonické franšízy se opět vrací do světa, který vytvořil, aby prozkoumal jeho nejtemnější zákoutí ve filmu Vetřelec: Covenant. A zároveň tak přinesl nová dobrodružství, která vám zrychlí tep a která posouvají hranice hororových filmů s ratingem R (do 17 let nepřístupný).

Na vesmírné lodi Covenant panuje hluboké ticho. Posádka – pod vedením kapitána Jacoba (James Franco) a jeho ženy Daniels, vedoucí osídlovacích operací (Katherine Waterston) – a další dva tisíce duší na palubě průkopnického plavidla jsou v hluboké hibernaci, takže Walter (Michael Fassbender) coby umělá bytost bloumá chodbami sám.

Loď míří ke vzdálené planetě Origae-6 na opačné straně galaxie, kde, jak osadníci doufají, založí novou základnu pro lidstvo. Klid ale skončí, když výbuch blízké hvězdy roztrhne energetické plachty Covenanta, což vyústí v tucty obětí a výrazně změní směr celé mise. 

Ráj nebo Peklo?

Přeživší členové posádky brzy objeví něco, co vypadá jako nedotčený ráj, Eden s horami, jejichž vrcholky jsou skryty v oblacích a se stromy tyčícími se do ohromné výšky, přičemž jde o místo ve vzdálenosti daleko menší než planeta Origae-6. A to by přece mohlo být stejně životaschopné jako domov...

Avšak to, co posádka našla, je ve skutečnosti temný a smrtící svět plný neočekávaných zvratů. Tváří v tvář hrozbě, která přesahuje jejich představivost, se napadení průzkumníci pokusí o trýznivý útěk.

Deset let po událostech, vylíčených ve Scottově trháku Prometheus z roku 2012, se nyní Vetřelec: Covenant vrací ke kořenům režisérovy průlomové ságy. Nový snímek přináší jedinečný příběh naplněný dechberoucím dobrodružstvím a obludnými novými stvořeními.

V žilách tuhne krev

V šestém dílu této blockbusterové filmové série se vizionářský režisér Ridley Scott přibližuje k odhalení původu všech vetřelců, smrtícího Xenomorphu z úvodního snímku. 

Vetřelec: Covenant nenechá nikoho na pochybách, že se režisér Ridley Scott vrátil ke své podstatě a vytvořil odvážný, jedinečným způsobem děsivý, niterný zážitek jdoucí ruku v ruce s přístupem a sebevědomím klasického vetřeleckého filmu. Neočekávejte nic míň, než neúprosný horor, u kterého tuhne v žilách krev.

„Doufám, že Vetřelec: Covenant divákům přivodí pěkné bušení srdce,” říká Ridley Scott. „A i když z toho vyschne v krku, přesto se nebudou schopni od filmového děje odtrhnout. Vyděsit, skutečně vyděsit lidi, je poměrně obtížné, ale každopádně jim alespoň můžeme přinést noční můry, což tady považuji za dobrou věc.”

ozt, ŽenyproŽeny.cz
Foto: CinemArt

Přečtěte si také
  • Tom Hanks: Vědět je dobré, vědět všechno je ještě lepší
  • Život na planetce, aneb Nechte zpívat Mišíka
  • Hugh Jackman se loučí s Wolverinem po 17 letech 

  • Diskuse: Ridley Scott opět přišel děsit – s novým Vetřelcem

    ČÍST VŠE / REAGOVAT


    Tiskové zprávy

    Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci