Petra Janů a Věra Špinarová zopakují turné

2.5.2015 00:00   |   Společnost
Velký úspěch loňského turné způsobil, že se Petra Janů a Věra Špinarová rozhodly společně koncertovat i v letošním roce. Aby uspokojily velký zájem svých příznivců, bude letošní turné rozšířeno i o další města v Čechách, na Moravě, ale i na Slovensku.

Petra Janů, Věra Špinarová

Tour s trefným názvem Exkluzivní spojení jedinečných hlasů budete mít možnost si vychutnat od listopadu. Každá ze zpěvaček bude mít opět samostatný koncert a také společné duety. Petra Janů už teď zkouší s novou rokovou kapelou Amsterdam, která jí bude na turné doprovázet.

Zpěvačky se posluchačům představují ve dvou samostatných blocích svých největších hitů (Motorest, Exploduj!, To máme mládež, Jedeme dál, Moje malá premiéra, Není nám už sedmnáct, Už nejsem volná, Říkej mi, S láskou má svět naději, Music box, Meteor lásky, Bílá jawa 250, Raketou na Mars, Měj mě rád, Jednoho dne se vrátíš,...).

Pěvecké stálice Petru Janů a Věru Špinarovou netřeba ani blíže představovat. Obě interpretky mají v české pop music nesmazatelnou stopu a na svém kontě obdivuhodnou řadu hitů.

„Kamarádíme spolu léta, takže společné turné vyplynulo nějak automaticky a dohodly jsme se takřka okamžitě. Máme podobný hlasový rozsah i společnou rockovou parketu – snad to tedy pro posluchače a fanoušky bude zážitek,“ říká Petra Janů a dodává:

„Spojuje nás také i několik společných songů. Třeba hitovka To máme mládež, kterou jsme nazpívaly před jednatřiceti lety.“

Exkluzivní spojení jedinečných hlasů

12.11. - Litoměřice, Dům kultury
13.11. - České Budějovice, Sportovní hala Stromovka
18.11. - Karlovy Vary, hotel Thermal
19.11. - Plzeň, Parkhotel
25.11. - Liberec, Dům kultury
26.11. - Hradec Králové, Aldis
2.12. - Bratislava, Istropolis
3.12. - Zlín, Velké kino
9.12. - Ostrava, Gongss
15.12. - Praha, Lucerna VÍCE ZDE

• Jak tento nápad na společné turné vlastně vznikl, paní Věro?

Přišel s ním můj syn Adam, který mi dělá kapelníka a manažera. Věřím mu, fungujeme tak už osm let. A když řekne, ať do něčeho jdu, většinou to udělám. Přesvědčil mě i s tímto dvojkoncertem s Petrou Janů. Je to, zkrátka, současný trend – každá zpíváme polovinu koncertu se svým repertoárem. Já se na to vždycky moc těším. Myslím, že publikum si přijde na své.

• Můžete prozradit, jak se před koncertem připravujete – máte nějaký rituál? Co tréma?

Před koncertem potřebuji být tak tři hodinky na místě. Dám si kafíčko a také až tři litry vody... prostě to tak dělám.

Namaluji se, rozezpívám a jdu na zvukovku. A pak, na samotný koncert, přicházím vždycky s kapkou trémy, aby to dobře dopadlo.

• Vy, s vaším hlasem, máte snad ještě i obavy?

To není o tom, kolik zvládnete oktáv. Nejsem s nikým na startovní čáře, kdo výš a dál. O tom to není. Musíte vážně mít něco, čím lidi zaujmete.

A taky to chce zpívat, zpívat, zpívat a nenechat se odradit ani poloprázdnými sály. I pro pár lidí musíte jet naplno. Víte proč? Protože oni si to užijí a řeknou to dál.

• A ještě pár otázek pro Petru Janů. Jak se na koncerty připravujete vy?

Kdybyste mě zažili před ním, uvidíte můj mrtvičný stav, kdy se mi objeví na čele studený pot a nemůžu udělat ani krok. A pak nějak vylezu na jeviště, lidi zařvou a je to pryč.

Teď se těším, když na to nejsem sama, protože jde o dvojkoncertní turné s Věrou Špinarovou.

• Ona je na tom ale podobně. Jak je možné, že obě stále ještě máte trému?

To je odpovědností. Když už máte za sebou tolik práce, nemůžete nic pokazit. Snadné to není, ale když pak lidi na konci stojí, skandují a usmívají se, neznám lepší pocit.

• To je to, co váš život naplňuje?

To je všechno dohromady. Jsem strašně ráda, že jsem se dostala do pozice, kdy nemusím nic nikomu závidět ani dokazovat. Užívám si toho, že jsem zdravá, že se mi daří a že mám dost práce.

Nenechám se naštvat či rozhodit, bráním se tomu zuby nehty a užívám si život. Vím, že něco umím. To vidím podle lidí, co přijdou na koncerty a zaplať pánbůh chodí. Tohle vnitřní vědomí se vytvoří pomaličku, ale je to tam. Příjemný klid, který vás hladí.

re

Přečtěte si také


Diskuse: Petra Janů a Věra Špinarová zopakují turné

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci