Rio 2: Papoušci Blu a Perla nejsou jediní na světě!

1.4.2014 00:00   |   TV a FILM
VIDEO – Vzácní modří papoušci Blu a Perla vám určitě nejsou neznámí. A po úspěchu snímku Rio před třemi roky je logické, že animovaná komedie Carlose Saldanhi (Doba ledová), se dočkala dílu Rio 2.

rio 2

Rio se stalo celosvětovým hitem s tržbami ve výši 486 milionů dolarů, stalo se také obrovským hitem na DVD a Blu-ray discích. Nyní se tedy Carlos Saldanha vrací do Brazílie, aby se ve filmu RIO 2 (v našich kinech s českým dabingem) znovu spojil se svými milovanými postavami.

Blu, Perla a jejich tři děti opustí Rio a odletí do amazonské divočiny, kde na ně čeká skutečná džungle. Blu se zde snaží zapadnout, zároveň musí čelit mstivému a darebnému Nigelovi, ale i svému nejobávanějšímu protivníkovi... svému tchánovi.

Video
Trailer k české verzi animovaného filmu Rio 2

Ve filmu RIO 2 zastihneme Blua a Perlu, jak žijí v brazilském Riu poklidným domácím životem, se třemi dětmi. Bia (namluvená Amandou Stenberg z filmu Hunger Games) se tak trochu potatila. Zobák má neustále ponořený do knih. Ráda chrlí fakta a údaje, všemu rozumí a všechno zná, co nezná, to si rychle nastuduje.

Rodinný výlet

Nejmladší z dětí je Raubíř, který touží po dobrodružství a to hlavně tehdy, pokud se při něm dá i něco tak trochu zničit. Nejstarší je Karla, která touží po tom vymanit se zpod ochranných křídel rodičů a začít vyjadřovat svou osobnost – třeba prostřednictvím hudby.

Před třemi roky přišel vzácný papoušek Blu, nový hrdina

Modrý papoušek Blu v prvním díle ovládl světová kina. Diváky okouzlil animovaný příběh vzácného papouška, kterého jako mládě zachránila jeho panička Linda před pašeráky a který se vydal na dalekou cestu za svoji Perlou.
                                                                          PŘEČTĚTE SI TADY

Perla rozhodne, že se děti musí naučit žít jako opravdoví ptáci a trvá na tom, aby všichni vyrazili na rodinný výlet do amazonské džungle.

Blu se o plánované cestě svěří svým nejlepším přátelům, ale Nico, Pedro a Luiz ho varují před nesčetnými nebezpečími, která na ně v divočině číhají. Vždy optimistický Rafael mu ale dodá odvahy a připomene mu, že "šťastná manželka znamená šťastný život".

A tak se ocitnou v amazonské džungli, kde se Blu a Perla setkají s místními obyvateli: včetně Perlina otce Eduarda, stařešiny rodu, který lpí na pravidlech a pro Blua představuje komediální překážku; Mimi, Eduardovy laskavé, ale drzé sestry, která ráda bez rozmyslu řekne, co má na jazyku a to i svému panovačnému bratrovi; a Roberta.

Proradný Nigel

Ten je dokonalou ukázkou divokého ptáka, který dokáže okouzlit všechny ve svém okolí a přivádí Blua do rozpaků. Blu se snaží zapadnout do nového prostředí, ale má obavy, že by mohl o Perlu a jejich děti přijít, pokud by vyslyšely volání divočiny.

Mezitím proradný kakadu Nigel spřádá plány, jak by se Bluovi pomstil. Podporuje ho v tom Gabi, roztomilá jedovatá žába, která je vůči Nigelovi nesmírně loajální. I když je malého vzrůstu, má obrovské zlé srdce.

Nový život Blua a Perly i jejich tří nových přírůstků již Carlos Saldanha naťukl ve filmovém finále prvního dílu a nadnesl tak myšlenku na nový příběh. Co když Blu, Perla a jejich ratolesti nejsou posledními modrými papoušky na světě? Jak to ovlivní vztahy v jejich rodině?

Museli jsme z města

Carlos Saldanha se rozhodl zasadit svůj nový příběh do mamutí brazilské divočiny. „Chtěl jsem vytvořit prostředí, které by bylo velmi odlišné od toho, které jsme ztvárnili v Riu,“ vysvětluje. „Měl jsem pocit, že bychom měli tentokrát město opustit.“

Takže v RIU 2 filmový příběh pokračuje v Amazonii a to nejen vizuálně, ale i hudebně. „Chtěli jsme prozkoumat různé hudební ‘chuti’, zvuky a nové vzrušující rytmy, které dělají soundtrack k RIU 2 ještě ambicióznějším, než byl ten k prvnímu filmu,“ říká režisér.

Carlos Saldanha napsal námět filmu a scénárista Don Rhymer, který již pracoval na Riu, začal rozvádět Saldanhovy myšlenky. Byla to plodná spolupráce, která bohužel skončila, když Don Rhymer na sklonku roku 2012 zemřel.

„Don byl náš člověk,“ říká Carlos Saldanha. „Objal vizi prvního filmu a měl opravdu zajímavé nápady pro RIO 2. Jeho smrt v nás zanechala velké prázdné místo. Měli jsme štěstí, že jsme našli úžasné scénáristy, jakými jsou Carlos Kotkin, Jenny Bicks a Yoni Brenner, kteří nám pomohli scénář dokončit.“

git
Foto: CimenArt

Přečtěte si také


Diskuse: Rio 2: Papoušci Blu a Perla nejsou jediní na světě!

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci