Fólie na sklo – ano nebo ne? Vyplatí se nám v domácnosti?

30.8.2013 00:00   |   Bydlení
Hovory na téma bezpečnostní fólie na sklo jste jistě zaznamenali. Možná se jich i účastnili. Ale víte, že ochrana před zloději je jen část výhody fólie?

fólie na sklo

Pokud bydlíte v přízemním bytě nebo v rodinném domku, nejspíš hrozí značné riziko vykradení. Zloději totiž s oblibou využívají ke vniknutí do domácnosti nezajištěná běžná i francouzská okna. Pohodlným vstupem jsou pro ně i balkonové dveře.

„Účinné a přitom finančně velice dostupné řešení představují fólie na sklo,“ připomíná Ivan Pavlíček, expert za zabezpečení domů a bytů.

Může vás zajímat

Nahráváte zlodějům doma nebo na chalupě
Chráníte svůj majetek správně?
Víte, jak vás vykradou? Zloděje lze předejít

„Vedle bezpečnostní funkce umí chránit vaše obydlí před nepříjemným horkem, v zimě zase snižují nežádoucí úniky tepla z domácnosti. Instalací fólie v interiéru můžete zároveň předejít hrozbě řezných úrazů dětí,“ shrnuje.

Finančně únosné

V souvislosti se zabezpečením je třeba zdůraznit, že tři čtvrtiny zlodějů považují okno za nejsnadnější vstup do domácnosti. Hlavními výhodami bezpečnostních fólií na sklo je vysoká odolnost proti vloupání, možnost dodatečné aplikace na skleněné plochy a jejich nenápadnost.

Navíc nebudete muset vyměňovat stávající okna za bezpečnostní prosklení, což by bylo poměrně nákladné. Fólie naproti tomu pořídíte za několik set korun. V poměru cena/výkon jde tedy o zajímavé řešení.

Bezpečnostní fólie znesnadňuje zloději další postup a brání mu v násilném rozbití skla. „Velice důležitý je pak psychologický moment překvapení. Pokud lupič narazí na neočekávanou a neviditelnou překážku, tato okolnost ho buď zcela odradí, nebo přinejmenším zdrží,“ říká Ivan Pavlíček, ředitel společnosti.

Energetické úspory

Fólie na sklo se rovněž uplatní jako významný prvek razantních úspor energie v domácnosti během vytápění.

V zimě snižují tepelné ztráty okny až o 30 procent, v létě naopak omezují průchod slunečního horka až o 60 procent. Instalací fólie současně předejdete nebezpečí přehřívání interiéru, které hrozí zejména v letních měsících.

„Tímto opatřením zadržíte až 99 % škodlivého UV záření a podstatně zpomalíte blednutí textilií, nábytku, maleb a dalších interiérových prvků,“ upozorňuje expert.

Prevence poranění dětí

Ze statistik pojišťoven vyplývá, že téměř čtvrtina úrazů se dětem přihodí doma. Pády dětí do prosklených ploch jsou potom hlavní příčinou řezných poranění. I tomuto riziku lze pomocí fólií na sklo předcházet.

„Mezi nejrizikovější místa patří kuchyně, ložnice, obývací pokoje a místnosti s balkonovými dveřmi. Fólie se dají použít i na skleněné konferenční stolky, na plochy zrcadel, na skleněné vitríny nebo části konferenčních stěn,“ uzavírá Pavlíček.

otz, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také

 


Diskuse: Fólie na sklo – ano nebo ne? Vyplatí se nám v domácnosti?

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci