Na vlnách rozkoše 2 – Rituál oživí vaše milování

18.3.2009 08:30   |   Ezoterika
Akt, při němž se dech tají. Nezapomenutelný, hluboký prožitek, který rozezní každý nerv v těle a překoná všechny sexuální fantazie. Při kterém se chvějeme rozkoší a touhou. Tohle vše může být tantrický rituál.

Na vlnách rozkoše 2 – Rituál oživí vaše milování

Tantra. Původně staré tajné indické učení. Dnes nauka, která pomáhá partnerům vytvořit láskyplný vztah, při kterém sex vůbec nehraje nejdůležitější roli.

Někdy se slovo tantra volně překládá jako „metoda, jak jít za“. Při jejím praktikování se opravdu partnerům podaří přivodit si navzájem hluboké prožitky plné vzrušujících okamžiků.

Aby tohle fungovalo, je třeba dbát určitých pravidel. Důležité je připravit si správný prostor, ve kterém se náš rituál odehraje. K vytvoření potřebné atmosféry, nabité sexuální energií, také pomůže oltáříček.

Akumulátor lásky

„Oltáříček je speciální místo, na kterém jsou pomůcky a předměty, jež pomáhají vytvořit tu správnou atmosféru,“ vysvětlují Hana a Vojtech Lavičkovi, kteří tantrickému umění vyučují.

„Symbolicky by na něm měly být ve stejném poměru zastoupeny mužský a ženský princip,“ dodávají oba shodně. Oltáříčkem může být klidně uklizená polička nebo menší stolek, na který rozprostřeme čistý voňavý ubrus.

Jak poznáme, co je mužský a co ženský princip? „Mužský princip je vše, co nám ztělesňuje muže, naopak ženský ztělesňuje ženu,“ vysvětluje Hana. „Když dám přirovnání, tak vysoká váza je mužský princip, zatímco mělká miska ztělesňuje princip ženský. Nebo podlouhlý kámen jako další mužský princip je v protiváze mušle, která opět znázorňuje princip ženský.“

K mužským symbolům například dále patří zbraň, třeba v podobě malinkého symbolického přívěsku ve tvaru meče, nebo lze použít tvrdší předměty, jako jsou kameny, větve…

Mezi ženské symboly zařadíme semínko, kamínek ve tvaru vajíčka, květ…

„Všechny tyto předměty zůstávají během „normálního“ života skryty a vytahují se pouze na obřad, kdy se pokládají na oltáříček,“ říká Hana. „Během rituálu do sebe absorbují milostnou a sexuální energii a pak ji zase vydávají. Proto se používají jako jakýsi akumulátor,“ vysvětlila funkci oltáříčku.

Co patří na oltáříček

Vedle mužského a ženského symbolu na oltáříček patří:

  • květiny (nejlépe živé)
  • oheň v podobě svíčky (stravuje špatnou energii, čistí prostor)
  • vonné tyčinky (jen pokud jsou libé oběma v páru, používat stále stejnou vůni)
  • symbolické obětiny dobrým duchům (sušenka, pohárek vína)
  • různé věci vydávající nebo symbolizující tón

Tohle jsou podle Hany a Vojtecha jen základní předměty, které by na oltáříčku neměly chybět. Ostatní můžete přidat podle vlastního uvážení.

Slavnostní přípitek

Ještě jedna věc by na oltáříčku při přípravě rituálu chybět neměla. Slavnostní přípitek pro oba z páru. „Vhodné je například červené víno. Mělo by být ve sklenicích nalité ještě před zahájením samotného rituálu,“ říká Vojtech.

„Součástí rituálu může být také slavnostní lehké jídlo. Je vhodné, protože rituál trvá dvě i tři hodiny,“ doplňuje jej Hana. „Ale nedoporučuji, aby si partneři nejprve dali večeři a pak prováděli rituál. Je známo, že po jídle se už člověku moc nechce hýbat a zlenoší.“ Proto je podle ní vhodné lehčí občerstvení spíše na podráždění chuťových buněk, než na nasycení.

Všechno připraveno. Spojení muže a ženy - spojení jin a jang - dvou protikladných sil, ze kterých je tvořen tento svět – může začít...

Otvírání pěti smyslů

Přistihli jsme vás! Plni nedočkavosti přeskakujete řádky, nečtete „nudný“ text o přípravě a hrnete se přímo „k věci“. Nedělejte to! Příprava je už součástí tantrického rituálu a hraje v něm důležitou roli. Navodí tu správnou atmosféru, naladí oba partnery na akt, který je pak ještě více umocněn prožitky a zakončen vlnou nekončícího přílivu milostné energie ve spojení, při kterém já a ty splyne v my.

Pokud čtete tyto řádky jen vy sama, můžete svého partnera překvapit. Naučíme vás jeden z nejkrásnějších tantrických rituálů a vy ho naučíte svého milého. "Tento rituál je jednou ze součástí celkového rituálu tanrického milování. Jmenuje se Otvírání nebo Probouzení pěti smyslů," vysvětluje Vojtech.

Připravte si k němu šátek, kterým zakryjete partnerovi oči. Dále asi 5 – 7 předmětů, které voní (každý jinak), 5 – 7 předmětů, které vydávají zvuky (opět každý jinak), 5 – 7 předmětů, které jsou příjemné na dotek (také každý jinak) a nakonec 5 – 7 drobných chuťovek (např. kostičku čokolády, kuličku hroznového vína, čtvereček tvrdého sýra, kolečko klobásy, kousek slané tyčinky, lentilku…).

Všechny pomůcky mějte po ruce, ale tak, aby je váš partner neviděl. Rituál začněte příjemným hovorem. Nalaďte se s partnerem na sebe. Můžete mu dopředu říci, že jste pro něj připravila překvapení. Na začátku hrátek si můžete připít červeným vínem. Před tím ale připravte spolu intimní prostředí, zapalte svíčku, ale ne voňavou. Při tomto rituálu by také neměla hrát žádná hudba. Pozor, aby v pokoji byla příjemná teplota – ani horko, ani zima. Vy byste měli být oblečeni do trochu svátečního, ale pohodlného domácího oděvu. Buďte upravená, jemně nalíčená, vlasy sčesané, aby vám při rituálu nepřekážely.

"Součástí riutálu by mělo být vyhnání nepříznivých duchů a pozvání duchů žádaných," vybízí Vojtech. "Nabídněte spolu zvaným duchům potěšení z účasti. Na závěr je propusťte a poděkujte jim."

Po přípitku vyzvěte partnera, aby si lehl na připravené lůžko. Zavažte mu oči šátkem. Když vyřadíte smysly a budete dráždit vždy pouze jeden, bude to pro něj velmi vzrušující. Navíc, protože vůbec netuší, co jej čeká, bude ještě více napjatý a rozechvělý. Nechte jej ležet a připravte si v rychlosti všechny potřebné předměty, abyste je měla po ruce.

"Tento rituál by neměl přesáhnout půl hodiny. Na každou fázi - je jich pět, jako je pět smyslů - počítejte asi tak 5 - 7 minut, maximálně deset," říká Vojtech. "Zvláště ze začátku by se čas neměl příliš natahovat. Pro nepřipraveného muže by to mohla být nuda. Takže sluch, čich po pěti minutách. Krmení (chuť) a hlazení (hmat) lze prodloužit a plynule tak přejít v naladění na partnerskou masáž."

Pozor, začínáme!

Začínáte zvukem. Potichu, abyste moc nerušila jeho soustředění, vezměte první z připravených předmětů na zvuky (může to být zvoneček, chrastítko, dvě malé čajové lžičky, kterými cinknete o sebe, zvonkohra, dvě vařečky, šustivý sáček, zavřená lahvička s vodou…). „Zahrajte“ těsně u ucha svého partnera. Potichu, lehce, jemně. Postupně pomalu a beze spěchu vystřídejte všechny předměty, které jste si na zvuk připravila.

"Během rituálu nepoužívat nic, co by vašeho partnera mohlo vyrušit z pohody nebo dokonce stresovat," nabádá Vojtech. Měl by zažívat pouze příjemné podněty. Libé zvuky i vůně. "Může to být i otvírání láhve a vůně alkoholu."

Pro pokročilé "tantriky" má Vojtech další zajímavou radu. "Nejlibější je vůně feromonů. Zkuste použít například prádlo nasáklé "osobní" vůní." Můžete experimentovat i erotičtěji. Fantazii se meze nekladou.

"Vše ale musí být příjemné. Nesmíte mu vnucovat (třeba k jídlu) něco, o čem víte, že to nesnáší. Nesmíte dělat zvuky pracovní (např. mobil atd.) a zvuky nepříjemné. Ani píchat nebo škrábat. Nic, co jej může vyrušit z pohody."

Dráždíme další smysly

Po sluchu přichází na řadu čich. Máte opět připravené předměty s vůní tak, abyste nemusela rituál přerušovat a plynule navázala. Opět berte jeden po druhém (může to být třeba parfém, ale také vanilkový lusk, skořice, citron, pomeranč, aromatická klobása, oblíbená pěna do koupele… prostě cokoli s typickou výraznou, ale příjemnou vůní). Vždy dejte partnerovi přivonět jeden předmět, chviličku počkejte a pak další, až vystřídáte všechny.

Malinká pauza. Je dobré vždy jednotlivé etapy rituálu oddělit třeba tak, že cinknete zvonečkem. Partner bude vědět, že něco končí a něco nového začíná…

Pozor! Nemluvte. Po celou dobu rituálu byste neměla ani vy ani váš partner promluvit ani slovo. Vše by se mělo odehrávat potichu, aby se muž soustředil pouze na právě stimulovaný smysl.

Na řadě je hmat. Připravenými předměty se jemně zlehýnka dotýkejte nahých partií těla. Muž není úplně nahý, ale některé části má odhalené – například loket, možná lýtko, břicho, obličej. Tak, aby to bylo příjemné, mu přejíždějte po těchto místech připravenými předměty (například peříčkem, hedvábným šátkem, masírovacím balonkem, jemně můžete píchnout špejlí, přejet válečkem, opatrně se dotknout studenou lžičkou nebo masírovací žínkou).

A zase malilinká pauza. Přichází předposlední etapa. Budete dráždit partnerovy chuťové pohárky. Proto jste si připravila malá sousta, právě tak do úst. Vždy jedno sousto, pak počkejte, až ho úplně celé sní. A další. Beze spěchu, vychutnejte si tu krásnou atmosféru. Kousek po kousku vsuňte vždy chuťovku partnerovi do úst, počkejte, až ji úplně celou sní a pak dejte další.

Hotovo? Nastává poslední fáze. Pohlaďte svého manžela od nohou nahoru přes bříško po ruce, krk, obličej, uši a hlavu. Nakonec pohlaďte vlasy a přitom mu opatrně sundejte šátek. Dívejte se mu přímo do očí. Váš pohled by se měl střetnout a měli byste tak spolu nějakou chvilku vydržet. Můžete se přitom vzít za ruce.

Partner se může pomalu posadit. Sedíte proti sobě, díváte se do očí a uvědomujete si navzájem hloubku svého citu. Stále nemluvíte. Každým kouskem svého těla cítíte lásku, štěstí a radost… Zjistíte, že ani mluvit nepotřebujete. Slova jsou najednou zbytečná a víte, že by tuhle krásnou chvíli jen rušila. Užívejte si ji. Vychutnejte. Jste tady a teď. Vy dva – jedno tělo… Teď už záleží jen na vás, jak naložíte se zbytkem času, který jste si pro rituál vyhradili. Užijte si ho naplno…

dap

Přečtěte si také

Diskuse: Na vlnách rozkoše 2 – Rituál oživí vaše milování

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci