Škola zvířátek pro děti i rodiče

1.2.2012 00:00   |   Zvířata
Jestliže uvažujete o koupi domácího mazlíčka pro své ratolesti a nemáte to daleko do pražského Centra Černý Most (CČM), můžete využít nabídky speciální Školy zvířátek.

zvířata a děti

Děti by se měly – podle svých možností – umět o svého čtyřnohého kamaráda postarat a CČM se rozhodlo jim (a samozřejmě také rodičům) pomoci. Během února a března pro ně pořádá Školu zvířátek, která umožní malým i větším dětem naučit se vhodně o domácího mazlíčka pečovat.

Od koček a pejsků po opičky a potkánky

Až do 28. března proběhne celkem šest středečních "kurzů", na nichž jsou vždy od 14 do 17 hodin vítáni všichni zákazníci spolu se svými dětmi. Mohou se tak zúčastnit soutěží a užít si hry inspirované světem zvířátek.

V šesti worshopech se zábavnou formou seznámí s tím, jak správně chovat kočku, pejska, rybičky, papouška, králíčka, ale třeba i opici nebo činčilu a potkánka.

Škola zvířátek spolu s bohatým doprovodným programem začíná první únorovou středu v Zábavním centru CČM a hned úvodní téma je věnováno nejoblíbenějším domácím mazlíčkům – psům a kočkám. Na ně naváže 15. února povídání s ukázkami chovu rybiček a plazů. Za dva týdny je pak 29. února doplní téma o činčilách, potkáncích a králíčcích.

Ani v březnu se nebudete s dětmi nudit. Čeká na vás například workshop o exotických zvířatech, opicích, papoušcích a také znovu téma o chovu pejsků a koček i dalších u nás nejrozšířenějších zvířat.

Může vás zajímat

Děti chtějí pejska. A co vy?
Inteligentní krasavec pro život v rodině
Pejskův blog: Ze života štěněte

Kromě odborného povídání, pojatého zábavnou a pro ty nejmenší přijatelnou formou, se mohou děti těšit na kreslení obrázků i malování na obličej, na promítací zónu, focení se zvířátky či různé soutěže.

Můžete přinést i dárek pro opuštěná zvířátka

"Přednášky jsme rozdělili na dvě části. Ty, které jsou určeny dětem v předškolním věku, povedou instruktoři přímo v kostýmech daných zvířat," vysvětluje Zdeňka Jakšić, ředitelka Centra Černý Most.

"Starší návštěvníky čeká výklad odbornější s důrazem na konkrétní informace o péči a chovu. Vždy budou k dispozici rovněž živá zvířátka, aby byl workshop co nejpraktičtější a názorný. Celou aktivitu jsme podpořili ještě speciální charitativní akcí," dodává Zdeňka Jakšić.

Chováme kočku

Náš seriál o méně známých kočičích plemenech. Seznámíte se s kočkopsem, který aportuje, ale také
s mňoukajícím medvídkem a upovídanými Marťánky.

Do Školy zvířátek v Zábavním centru CČM můžete s sebou přinést i dárek pro opuštěné čtyřnohé kamarády, kteří žijí v trojském útulku v Praze. Určitě je potěší dobré krmivo a pamlsky, mističky, hračky či deky na zachumlání.

Zapojit se také můžete do velké soutěže CČM o dobroty pro svého domácího miláčka, když na tuto e-mailovou adresu zašlete poutavý příběh a fotografii, na které jste spolu se svým mazlíčkem.

Dvacet nejzajímavějších snímků se bude na stránkách CČM ucházet o hlasy čtenářů. Fotografie s největším počtem hlasů vyhraje hlavní cenu – kvalitní krmivo pro domácího mazlíčka.

ozt, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také

Diskuse: Škola zvířátek pro děti i rodiče

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci