Co mají společného Zdeněk Troška, Jaromír Jágr a Václav Havel?

4.9.2010 00:00   |   Ezoterika - NUMEROLOGIE
V šestém díle Školy numerologie si objasníme roviny, které jsou v mřížce šikmo. Znamenají snad cestu na šikmou plochu? A co mají společného Zdeněk Troška, Jaromír Jágr a Václav Havel?

Zdeněk Troška

V předchozích pokračováních naší Školy numerologie jsme se zabývali třemi zaplněnými rovinami vodorovnými (rovina dovednosti, vášně, empatie) a třemi rovinami svislými (rovina myšlení, vytrvalosti, energie).

Takže, v numerologické mřížce (o tom, jak ji sestavit a zapsat do ní datum narození, čtěte zde) nám zbývají poslední dvě zaplněné roviny, kterými jsou roviny odhodlání a pochopení.

Roviny odhodlání a pochopení jsou orientovány v mřížce šikmo či diagonálně – ve směru políček s čísly 1-5-9 a 3-5-7.

Rovina odhodlání 1-5-9

Diagonální linie čísel 1-5-9 se nazývá rovina odhodlání. Jak už její název sám říká, vyjadřuje velkou sílu, aktivitu a houževnatost lidí, kteří ji mají. Jde o rovinu, která byla v minulém století nejčastější. Zato po roce 1999 se bude vyskytovat sporadicky.

Jednička dodává této rovině pochopení vlastních potřeb a ambice. Pětka zase naznačuje odhodlání a pevnou vůli, emocionální sílu a velkou odolnost. Jednička i pětka patří mezi čísla „vůdcovská“ – v součinnosti dovedou být velmi pevná, tvrdošíjně odhodlaná, tvrdohlavá a podnikavá a neústupná. Devítka pak tyto schopnosti korunuje analytickým pohledem, dodává mentální energii a rovněž tak určitou dávku idealismu.

9
5
1

Dohromady všechna tři čísla naznačují, že takoví lidé mají přirozený talent k podnikání, mohou dosahovat všeho, co si jen zamanou.

A opravdu. Tito lidé bývají někdy pěkně umanutí, nevidí a neslyší potřeby druhých a jdou si za svým. Mají velkou vůli k životu a aktivitě. Jsou schopni se vždy znovu zvednout a jít dál. Samozřejmě, že síla a naplnění tohoto potenciálu (stejně jako u dalších rovin) odvisí i od dalších čísel=energií v datu narození.

Příklady známých lidí s touto rovinou se táhne napříč všemi profesemi. Obecně lze říci, že celá populace narozená v padesátých letech minulého století má tento základ v sobě a na ní především bylo, aby rozjela ekonomiku a podnikání po roce 1989.

Od Jaromíra Jágra k Václavu Havlovi

Sílu a odhodlání této roviny je možné ukázat třeba na příkladu někdejšího ředitele televize Nova Vladimíra Železného (*3.3.1945). Ze sportovců pomáhá tato rovina například Dominiku Haškovi (*29.1.1965), Jaromíru Jágrovi (*15.2.1972), běžkařce Kateřině Neumannové (*15.2.1973), tenistkám Martině Navrátilové (*18.10.1956) a Heleně Sukové (*23.2.1965).

Osobnosti z jiné profesní oblasti mají tuto rovinu plnou jasných představ, za kterými si jdou. Například hudebník a politik Michael Kocáb (*28.7.1954), režisér Zdeněk Troška (*18.5.1953) a další. Z našich politických osobností s rovinou odhodlání je třeba především jmenovat prvního polistopadového prezidenta Václava Havla (*5.10.1936).

A co s číslem zdvojeným

Možná vás napadá, jak je to v případě, že je v této rovině některé číslo zdvojené? Zdvojení zdůrazní určitou vlastnost na úkor některé jiné.

Vícečetné jedničky zvyšují míru tvrdohlavosti a vytrvalosti. Díky tomu pak také člověk nevidí nalevo napravo, nenechá si poradit, žene se dopředu, ale může nadělat víc škody než užitku a paradoxně stagnovat.

CO PROZRADÍ DATUM NAROZENÍ?

Zjistěte si z data narození povahu člověka,
jeho schopnosti a dovednosti. Odhalíte, jak
je vášnivý a jestli je citlivý. Čísla napoví, zda
je praktický či naopak „věčně létá v oblacích“,
jestli je vytrvalý a trpělivý nebo nedočkavý.

SLEDUJTE NAŠI ŠKOLU NUMEROLOGIE

Lidé s vícečetnými pětkami snadno a prudce podléhají emocím a také někdy utečou od nakupených problémů, protože se cítí příliš omezováni. Jejich nezvládnuté emoce znemožní komunikaci s okolím a brzdí svůj úspěch.

Vícečetné devítky zpomalují schopnost rozhodování, ale na druhou stranu umí daleko lépe vystihnout podstatu věci a najít zádrhele. Samozřejmě, že tahle je to i u ostatních rovin, kde mohou vícečetná čísla trochu měnit jejich základní charakter. Ale to už patří do pokročilejší numerologie.

Rovina pochopení 3-5-7

Druhou diagonální rovinou je rovina pochopení tvořená čísly 3-5-7. Na rozdíl od předchozí roviny odhodlání je vzácná. Vždyť, jak je vzácné skutečné nesobecké pochopení mezi lidmi!

V energii této roviny pochopení se spojuje tvořivá, společenská a někdy nekonvenční trojka s vůlí, odolností a prociťováním pětky a s postřehem a účastenstvím sedmičky.

3
5
7

Výsledkem spojení uvedených čísel do linie jsou lidé s bystrým myšlením a postřehem a často se značným uměleckým cítěním. Jsou značně citliví, snaží se pochopit druhé, nevyhledávají spory, mají velkou potřebu pevných vztahů.

Tady jde spíše o energii citu, intuice na rozdíl od předchozí expanzivní roviny odhodlání.

Rovina pochopení bývá spojena i s určitou osamělostí při plnění své práce. Problematické se mohou ukázat nezvládnuté emoce, které se spíše obracejí dovnitř a komplikují svému nositeli schopnost vypovídat o vlastních potřebách a hloubce prožitků. Proto nositelé roviny pochopení najdou sebevyjádření uměleckou formou.

Jarek Nohavica nebo Elton John

Rovinu pochopení má například Jarek Nohavica (*7.6.1953), textař a skladatel, kytarista, folkový zpěvák. Rozhodně má cit pro poezii a bravurně umí vypovídat o filozofii života. Podobně to má i textař, novinář, podnikatel a nakladatel Michal Horáček (*23.7.1952).

100 KŘESTNÍCH JMEN

Vybíráte jméno pro miminko?
Nebo se jen chcete dozvědět,
jestli vám vaše jméno pomáhá
či naopak něčím škodí?

ČTĚTE NÁŠ SERIÁL

Příkladem úspěšného hudebníka světového formátu je Elton John (*25.3.1947). Plně využitá rovina pochopení znamenala pro Enrica Carusa (*25.2.1873) možnost stát se dodnes málokým překonaným a celosvětově uznávaným pěvcem. Navíc měl rovinu vášně, což bylo jistě i příčinou toho, že byl idolem mnoha dívek a žen.

Jiným příkladem je lyžařka Kateřina Neumannová (*15.2.1973). Ta má nejen rovinu pochopení, ale také rovinu odhodlání. Zná cenu úspěchu, dovede svému odhodlání podřídit mnohé.

•••

Téma plných rovin je u konce. Příště nás čekají prázdné roviny, tedy ty, které nejsou vyplněné čísly. Ano, i ty mají svůj význam a sílu. Výraz „prázdné“ není tak úplně správný, protože jejich vliv je stejně důležitý jako u těch „plných“ – jen to není energie tak prvoplánová a razantní, ale jde o vliv tichý, plíživý, dlouhodobý, který vytváří tlak na to, jakým způsobem se stavíme k životním zkušenostem.

Můžete se těšit na další pokračování naší Školy numerologie. Bude o rovinách stále ještě mladého jednadvacátého století.

Jana Tamchynová

Přečtěte si také

Diskuse: Co mají společného Zdeněk Troška, Jaromír Jágr a Václav Havel?

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci