Barbora Nesvadbová píše pohádky s dcerou Bibianou

29.3.2010 00:00   |   Společnost
Novinářka a spisovatelka Barbora Nesvadbová (35) má napilno. Rozhodla se na chvilku opustit svět dospělých a ponořila se do říše fantazie. Do konce letošního roku by ráda vydala knihu pohádek. Při psaní jí prý vydatně pomáhá její sedmiletá dcera Bibiana.

Barbora Nesvadbová

"Sama jsem zvědavá, jak tahle práce dopadne. Ještě s tím nemám moc zkušeností. Zatím jsem vydala jen samé knihy pro dospělé," vypráví spisovatelka.

A jelikož dcera Bibi se na knížku moc těší, snaží se mamince pomáhat. "Normálně mi do toho fušuje. A nejen ona, ale i její kamarádi. Je to občas o nervy," říká se smíchem autorka románů Bestiář a Brusinky, která část knihy předčítala už i v jedné mateřské školce.

"Musím říct, že všechny děti měly tendenci mi radit. Je vidět, že na jednu stranu se na knihu velmi těší, na druhou jsou ale nesmírně kritické. Uvidíme, jestli je to nakonec bude bavit. Teď každopádně vím, že psaní pro děti je mnohem složitější než psaní pro dospěláky," tvrdí Bára Nesvadbová.

Dcera jde vlastní cestou

Přestože je na první pohled patrné, že dcera Bibi se trochu "pomamila", autorka tvrdí, že si jde svou vlastní cestou. Určitě není nic pravdy na tom, že by psala básně a povídky, jak se v médiích několikrát objevilo.

"Úplně jí do duše nevidím, ale nezdá se mi, že by mě chtěla nějak kopírovat nebo šla v mých stopách. Vytváří si vlastní názory. Navíc, co se týče psaní, ještě neměla možnost plně rozvinout svůj potenciální talent. Je jí teprve sedm let. V první třídě nezvládáte psát knihy ani básně," hájí rodačka z Prahy své jediné dítě.

ko

Přečtěte si také

Diskuse: Barbora Nesvadbová píše pohádky s dcerou Bibianou

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci