Zdeňku Troškovi pečou fanoušci štrůdly a buchty

22.3.2010 00:00   |   TV a FILM
Přestože režisér Zdeněk Troška (56) natočil několik výrazných filmů a v poslední době sklízí úspěchy i se svou komedií Doktor od Jezera hrochů, pro většinu národa už zůstane jako "ten, co natočil Slunce, seno...". Ještě dnes pro něho fanoušci díky této trilogii pečou domácí buchty i štrůdly a nosí mu je doslova až pod nos.

Zdeněk Troška

Na vlastní oči se o tom přesvědčili herci z jeho nového filmu Doktor od Jezera hrochů, když s Troškou objížděli česká města.

"Nemohla jsem tomu uvěřit. Vždycky jsme přijeli někam na náměstí, kde se měl představovat film… A v tom okamžiku se seběhli lidé a začali Zdeňkovi nosit krabice plné buchet, štrůdlů a kdoví čeho ještě," svěřila se Sandra Pogodová.

Prý z toho měla oči navrch hlavy. "Tohle jsem tedy nikdy nezažila. A že jsem těch filmových premiér absolvovala hodně. Národ ho prostě miluje," tvrdila.

Letí především pohádky od Zdeňka Trošky a samozřejmě všechny tři komedie Slunce, seno..., které vyšly rovněž na DVD. Snad nazpaměť už známe zápletku kolem studenta Šimona Pláničky, který přijede na brigádu a chce v jihočeském kravíně experimentovat. Všichni se rádi vracíme do Troškových rodných Hoštic. S potěšením sledujeme Slunce, seno... a výkony herců i neherců, či kompars, v němž vystupuje téměř celá vesnice.

Troška už je zvyklý

Sám Troška už je prý na podobné věci zvyklý. "Mám z toho vždycky velkou radost. Taková podpora diváků mě těší. Z každého města jsme odjížděli s krabicemi plnými indiánků a kremrolí. Všem už se z toho pak dělalo špatně," vzpomínal se smíchem.

Na druhou stranu je rád, že takové dobroty u nás v České republice máme. Při návštěvě Keni, kde se část filmu natáčela, si musel o sladkostech nechat jen zdát. "Tam nebyli žádní indiánci. Pořád jsme jedli jenom placky. Jejich jídlo nám přišlo strašně fádní. Zaplať pánbůh za to, co u nás máme," děkoval režisér.

ko

Přečtěte si také

Diskuse: Zdeňku Troškovi pečou fanoušci štrůdly a buchty

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci