Kotek miluje školu, ale studium přerušil

27.3.2010 00:00   |   Společnost
Herec Vojta Kotek (22) prošel s vyznamenáním španělským gymnáziem a úspěšně studoval režii na Filmové akademii Miroslava Ondříčka v Písku. Přesto teď studia přerušil.

Vojta Kotek

„Já jsem přímo přerušenej ve třetím ročníku," vysvětluje hrdina teenagerských filmů i televizních seriálů. „Zatím jsem se v životě ani na chvíli nezastavil. Od malička filmuji, chodím do školy, nikdy jsem nic nevynechal. Teď už jsem toho měl tolik, že jsem si řekl na čas - dost. A od září pak dojedu třetí ročník."

Zdravá konkurence

Vojta prý bere herectví i studium velmi vážně. Teď se začal připravovat na absolventský film. Má být o vztazích mezi lidmi, lásce a hledání. „Chci, aby se mi povedl. Naše akademie je skvělá, studenti sem přicházejí přímo s panickou energií. Dneska je totiž zdravá konkurence mezi školami, a tak chtějí ukázat, že něco zvládnou. A je to vidět i na píseckém filmovém festivalu."

Proto také Kotek moderoval  Ozvěny Mezinárodního festivalu studentských filmů. „Letos už festival vstoupí do desátého ročníku. Vítězné filmy toho devátého byly docela mimořádné, a proto jsem se s nadšením ujal uvedení tohoto večera," vysvětlil Vojta.

Text a foto: Korzo

Přečtěte si také


Diskuse: Kotek miluje školu, ale studium přerušil

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci