Můj osudový partner dal přednost manželce a dětem

zpět do příběhů
23.3.2010 00:00   |   Příběhy
Potřebovala bych nějaké objektivní hodnocení. Potkala jsem osudového partnera. Tři roky jsme byli spolu. Jedno velké ale – přítel je ženatý. Snažili jsme se tedy docela dlouho náš vztah ukončit. Neúspěšně.

Oba jsme celkem shodně vnímali, že jsme pro sebe ti praví. Skvělé bylo, že on to cítil stejně. Porozumění, společné zájmy, názory, životní styl, smysl pro humor, vášeň.

Po dvou letech – když jsem si začala uvědomovat, že to i navzdory hlubokým citům nikam nevede, protože přítel by nezvládl druhý rozvod a opustit malé dítě – jsem se s ním snažila rozejít. Pár pokusů skončilo neúspěšně.

chlap s dětmiPozději nastala delší dvouměsíční pauza, kterou nesl těžce. Zřejmě moc času netrávil doma, byl uzavřený. Možná vypadal, že chce od manželky odejít a tak ona pro jistotu otěhotněla, asi aby si ho pojistila, nevím.

Všechno už vypadalo jako náš definitivní konec, ale hodilo nás to zpátky k sobě ještě větší silou. Přítel se dostal do slepé uličky. Dospěl k závěru, že není spokojený s tím, jak doma žije, že je třeba něco změnit, že se již dlouhodobě cítí být šťastný se mnou.

Říkal, že by opravdu chtěl se mnou žít a že v něm všechny ty silné pocity byly dlouho, ale nechtěl si je připustit. Uznal hloubku a závažnost našeho vztahu a byl schopen docenit společné hodnoty, zájmy, názory, postoj k životu. Na druhou stranu je to zodpovědný člověk – měl těhotnou ženu, později dvě malé děti.

Na rozhodování, co dál, jsem mu nechala čas. Snažila jsem se akorát vyjádřit oporu, zlepšit občas náladu. Moc jsem ani nevěřila, že by opravdu začal něco řešit. Ale začal, jaké překvapení. Rozhodl se pro mě. Rozhodl se ke změně, chtěl odejít. A nastala otázka, jak této změny docílit.

Když začal svůj problém diskutovat doma, jeho vlastní potřeby šly trochu stranou a nastoupila otázka dětí. Pochopitelné. Sílilo v něm napětí, dilema, trápení a nakonec ze dne na den přítel přestal bojovat. Podlehl tlaku manželky, která, v té době již pár měsíců po porodu, nebyla ochotná se na ničem domluvit, přistoupit na jakékoliv řešení. Mám pocit, že vydírala dětmi, a to bylo jediné, co by přítel nechtěl – aby to odnesly děti (dvě malé ve věku do pěti let). Také se do toho začali míchat rodiče, kteří naléhali na zachování rodiny a převzetí odpovědnosti.

Na partnera byla nakládána veškerá vina (i když chápu, že určitý pocit prohry a viny je normální). Nastal velký tlak okolí, kdy na druhé straně byl jen on sám a já tak trochu v pozadí. Přítel se začal cítit provinile, měl obrovské výčitky, že nemůže děti opustit. Vše gradovalo a on nakonec vrátil rozhodnutí zpět s tím, že kvůli dětem musí zůstat.

Z DALŠÍCH PŘÍBĚHŮ

Bojím se, že si něco udělá! Mám ho vzít zpátky?
Vztah na dálku: Je to konec, nebo snad ne?
Kvůli manželovým dcerám myslím na rozchod
Pro přítele existuje jen jeho rodina, moje nikoliv!?

Na základě pocitu viny partner rezignoval na své potřeby, podlehl apelu řešit situaci především rozumem. Dostihl ho strach, že by ho zavrhlo okolí a zejména pak jeho děti. Začal říkat, že vůbec nezáleží na tom, co chce. Bohužel, získal pocit, že má jen dvě možnosti – vzdát se buď dětí, anebo mě.

Samozřejmě, že z této situace "buď-anebo" jsem nemohla vzejít jako "vítěz". Pořád ale stojím za tím, že existují i jiné varianty toho, jak dosáhnout vytouženého partnerství a přitom zůstat milujícím tatínkem. Vždyť přece určitě je nějaká možnost, jak příteli představit, že má na výběr, že se nabízí více variant a že se nemusí nechat zatlačit do kouta, že záleží i na jeho vůli a potřebách.

Jeho myšlenkovým pochodům nerozumím. Kam se podělo to, že náš vztah má pro něj výjimečný význam a že v dosavadním partnerství je dlouhodobě nešťastný, že vůbec je nespokojený s tím, jak žije a chce něco změnit?

Jak si to všechno vysvětlit? A jak to v sobě zpracovat?

Dagmar

Diskuse: Můj osudový partner dal přednost manželce a dětem

Půjčky do 48 hodin pro celou Českou republiku.

28.11.2020   |   06:49   |   od: lendingtree
Podnikatelský úvěr je určen pro všechny podnikatele, malé a střední podniky a začátečníky, kteří potřebují hotovost a nebudou jim v bance půjčovat. Půjčka je poskytována od 50 000 do 20 000 000 Kč. Splatnost půjčky lze zvolit od několika měsíců do 20 let. Zajištění úvěru je vhodné na nemovitosti, byt a družstvo, pozemky. Poskytnuté prostředky lze použít na všechno, na zahájení podnikání, rozšíření podnikání, překlenovací období, oddlužení, exekuci. Všechno můžete dělat z domova. Neplatíte žádné poplatky předem. Na svém účtu máte peníze do 48 hodin: lendingtreeloan460@gmail.com

Půjčky do 48 hodin pro celou Českou republiku.

28.11.2020   |   06:48   |   od: lendingtree
Podnikatelský úvěr je určen pro všechny podnikatele, malé a střední podniky a začátečníky, kteří potřebují hotovost a nebudou jim v bance půjčovat. Půjčka je poskytována od 50 000 do 20 000 000 Kč. Splatnost půjčky lze zvolit od několika měsíců do 20 let. Zajištění úvěru je vhodné na nemovitosti, byt a družstvo, pozemky. Poskytnuté prostředky lze použít na všechno, na zahájení podnikání, rozšíření podnikání, překlenovací období, oddlužení, exekuci. Všechno můžete dělat z domova. Neplatíte žádné poplatky předem. Na svém účtu máte peníze do 48 hodin: lendingtreeloan460@gmail.com

Rychlý úvěr 500000 až 10000000 do 24 hodin

1.11.2020   |   19:32   |   od: Oberoj
Obracím se na celou Českou republiku, na ty, kdo hledají upřímnou a velmi čestnou osobu, která ti může poskytnout spolehlivou půjčku v maximální lhůtě 24 hodin bez obav a bez protokolu, jsem ti k dispozici Abych vám mohl vyhovět, začíná moje nabídka půjčky od 30.000 Kč do 90.000.000 Kč při úrokové sazbě 2%. Můžete ji splatit (12 - 300 měsíců). Představuji vám své oblasti pomoci.

- Finanční pomoc,
- Půjčka okamžitě,
- Nebankovní půjčka,
- Půjčka na konsolidaci,
- Půjčka na vaše projekty,
- Půjčka na podporu rodiny,
- Půjčka na školení vašich dětí.
- Půjčka pro vaše potřeby.

Dostanete úvěr ve vší upřímnosti a rychle do 24 hodin, váš úvěr vám bude poskytnut bankovním převodem úspěšně a bez jakéhokoli protokolu, vy, kdo to potřebuje, naléhavě. Žádáme vás, abyste nás kontaktovali , tady jsou naše kontakty:

E-mail: obermajerjosef701@gmail.com

AKO SA MOJA manželka vrátila

25.8.2020   |   04:12   |   od: Dása Jàn
Ahojte, všetci, pozornosť! Ak niekoho milujete a záleží vám na tej osobe, urobíte všetko pre to, aby ste boli s tou osobou, moja bývalá priateľka ju tak veľmi milujem, keď sme ich rozišli, nikdy o nej neprestávam myslieť, musím urobiť niečo, aby som ju dostala späť, to bolo, keď som začal čítať články o tom, ako sa vrátiť späť milenec, to bolo, keď som videl doktora Lomi, koľko ľudí hovorí o tom, ako privádza späť svojho milenca, kontaktoval som doktora Lomi na WhatsApp, vysvetlil som mu všetko a obsadil kúzlo na moju bývalú priateľku, ktorá mi ten istý deň zavolala a začala mi prosiť, a dnes sme opäť spolu, miluje ma a chichot ma viac, ako predtým, kontaktujte doktorku Lomi dnes na WhatsApp čísle +2349034287285 alebo môžete mu poslať e-mailom; lomiultimatetemple@gmail.com je to najlepšie kúzlo, ktoré môžete kontaktovať kvôli pomoci.

děkuji chubygreat za vaši pomoc. můžete kontaktovat chubygreat s následujícími údaji chubygreat@gmail.com nebo whatsapp +2348165965904 pro pomoc tp přivést zpět svého bývalého milence

4.7.2020   |   06:06   |   od: Felix Moscow
Děkuji chubygreat za všechny vaše úžasné práce a úžasné práce, které jste pro mě udělali a ty kolem mě opravdu jste skvělý kouzelník, tvůrce míru. chubygreat mi v manželství hodně pomohl. před několika lety jsme měli s manželkou nějaké problémy a vedlo to k tomu, že dům žila. už jsme spolu měli dvě děti Natalie a Vanessa, které si tolik vážím. Miluji svou rodinu natolik, že dokážu cokoli. moje žena Mabel mě opustila a vzala si děti kvůli našemu nedorozumění a já to všechno způsobil, podváděl jsem ji. odešla z domu a už jsem nikdy nevěděla, co a jak ji prosit, skoro jsem se zbláznila, když se snažila hledat způsob, jak je přivést zpět, až jsem narazila na velké kouzlo v google. Kontaktoval jsem ho a zeptal se mě na několik otázek, na které jsem odpověděl a řekl mi, co musím udělat a co musím poskytnout, myslel jsem, že je to všechno podvod, i když jsem se rozhodl to zkusit. Dal mi dva dny, než se moje žena vrátila, a tak bylo vše vyřešeno přátelsky. přišla sama od sebe, aniž bych k ní šla a řekla, že je vše v pořádku. a od té doby chubygreat@gmail.com pomohl mnoha já vím, protože říkám lidem, kteří se potýkají se stejným problémem o tomto skvělém muži a všichni svědčili a děkuji me.you můžete chubygreat nyní kontaktovat pro pomoc v jakémkoli problému s jeho podrobnosti Whatsapp 2348165965904 nebo e-mail chubygreat@gmail.com. On je řešení, které hledáte nyní.
Zobrazeno posledních 5 příspěvků, celkový počet 13 příspěvků.
poslední příspěvek: 28. 11. 2020 6:49
ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci