Ubrus nemusíte hned prát – skvrny se změní na vzorek

18.2.2010 00:00   |   Bydlení
VIDEO – Na první pohled vypadá jako obyčejný bílý ubrus s jemně vetkaným vzorkem. Když ho ale polijete barevnou tekutinou, materiál skvrnu absorbuje a přemění ji na vzorek.

ubrus

Tento neobvyklý ubrus jménem Underfull vlastně nikdy nemusíte prát – každá další skvrna mu jen dodá na kráse.

Trapnost? Nikoliv!

„Všichni víme, jak je to nepříjemné, když někdo poleje na návštěvě ubrus vínem. Já jsem to pojala jako výzvu a přišla jsem s něčím, co tuto trapnou situaci přemění na příjemný zážitek," říká návrhářka Kristine Bjaadal (29).

Video

Mladá norská návrhářka podle listu Daily Mail tvrdí, že její ubrus nebude nikdy vypadat špinavý. Každá skvrna mu jen přidá na kráse.

„Funguje to se všemi možnými druhy tekutin. Vzorek prostě získá barvu rozlitého nápoje. Když ubrus polijete a skvrnu necháte uschnout, trochu vybledne.“

Co návštěva, to vzoreček…

Je to prostě tak, že některé skvrny se těžko perou. Když ale zůstanou ve formě vzorečku, ubrus nebude vypadat špatně. Postupem času získá díky rozlitým nápojům jemný vzoreček. „To mu naopak bude přidávat na hodnotě, protože každý kousek vzorku vlastně zaznamená něčí návštěvu," dodává norská designérka.

Protože je vývoj tkaniny stále ještě v experimentálním stadiu, Kristine Bjaadal nechce zatím podrobně hovořit o tom, jak vlastně vše funguje. Říká ale, že její návrh měl velký úspěch. A teď hledá výrobce.

ko

Přečtěte si také

Diskuse: Ubrus nemusíte hned prát – skvrny se změní na vzorek

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci