Bílá srnka, pokousaná psy, je teď ozdobou zoo!

13.1.2010 00:00   |   Zvířata
Děčínská zoologická zahrada se může pochlubit opravdovou raritou! Návštěvníci zde mají od Nového roku možnost vidět bílou srnku, pravého albína se sněhobílou srstí a červenýma očima.

Srna obecná

"Do naší zoo jsme albínku převezli ze sousední ústecké zoologické zahrady, kam se dostala po odchytu městskými policisty v Krásném Březně," uvedl zoolog děčínské zoo Roman Řehák.

Srnka utrpěla zranění, která ji mohla stát život. "Pokousali ji psy! V ústecké zoo zraněnou srnku ošetřili, aplikovali antibiotika a umístili v klidném boxu. O několik dní později jsme se pak s kolegy dohodli na převozu k nám," popsal Roman Řehák cestu albínky.

Srna obecná - albínka

Společnost jí dělají králíci

Důvodem umístění do Zoo Děčín - Pastýřská stěna byl fakt, že tam se srny obecné již chovají a disponují tam vhodným zázemím pro chov.

Přibližně jednoletá albínka našla nové útočiště v expozici Českosaského Švýcarska. Společnost jí tam dělají dvě další srny klasického zbarvení a několik divokých králíků.

Její zdravotní stav se po pár dnech výrazně zlepšil. O návrat srny do volné přírody se zoo s největší pravděpodobností pokoušet nebude.

Srna obecná - albínka

Jméno dají návštěvníci

"Zvířata postižená albinismem mají problémy s životem v přírodě nejen kvůli svému nápadnému zbarvení, ale zejména kvůli nedostatku pigmentu v očích, což způsobuje poruchy vidění a světloplachost," vysvětlil Roman Řehák.

"Předpokládáme, že si ji pojmenují sami návštěvníci při nejbližší akci, kterou v zoo uspořádáme. Tou by mělo být v únoru připomenutí tradičního masopustu," dodala Alena Houšková, mluvčí děčínské zoologické zahrady.

ko

Přečtěte si také


Diskuse: Bílá srnka, pokousaná psy, je teď ozdobou zoo!

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci