V SuperStar se už bojuje o medaile

7.12.2009 00:00   |   SuperStar
AKTUALIZOVÁNO / VIDEO – Na pomyslném stupni vítězů už stojí ten, kdo bude v neděli zpívat písně unplugged...

SuperStar, finále, porota

Zpívání unplugged, tedy "bez proudu" za doprovodu výlučně akustických hudebních nástrojů, to bude v neděli další prověrkou finalistů Česko Slovenské SuperStar.

Sedmé kolo soutěže přineslo neočekávané mikulášské dárky – kdy porota dostala thajskou masáž (na titulním snímku) – a mělo dvě části. Soutěžící kvarteto si spravedlivě rozdělilo výkony také do dvou částí, na horší a lepší. Nikoliv každému sedly skladby Michala Davida, jiný zaváhal při klasických filmových či muzikálových hitech.

Poslední dáma bodovala

Diskotéka Michala Davida asi nejvíc sedla Dominice Staré. Vybrala si tak trochu spartakiádní Děti ráje a poprala se s nimi právě tak, jak se od teenagerky očekává.

Zazpívala si s radostí, zaskotačila, zejména ve druhé půli správně uvolněně a bezstarostně. Rozhodně s Dětmi ráje výrazně zabodovala.

Video
Dominika Stará – Děti ráje.

S druhou písní již Dominika tolik neoslnila. Nejvíc jí ve slavné Memory z muzikálu Cats (nejznámější verze je z repertoáru Barbry Streisand) chyběla právě uvolněnost z prvního vystoupení.

Dominika Stará je poslední dámou v soutěži a k favoritům na postup do dalšího kola zřejmě nepatří. Ale podle výkonu z posledního kola by vypadnout nemusela.

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT

Rock, nebo pop?

Miro Šmajde sbírá fanynky pouhým gestem, skoro jakoby ani zpívat SuperStar, Šmajdanepotřeboval. Nicméne, jeho diskopříběhové Je to blízko určitě trefil dobře. Nechal si od Michala Davida poradit a s trochou šansonu rozhodně získal další dívčí srdíčka nejen v sále.

Kdo čekal jeho triumf ve druhé části, kdy zvolil rockovou kombinaci We Are The Champions/We Will Rock You od Queen, byl zklamán. Místy se nechytal rytmu, místy melodie. Bůhsuď proč, ale byl to výbuch, i když jej fanynky zavalily neutuchajícími ovacemi. A znovu, poněkolikáté už, se vynořuje otázka, jestli je Miro skutečně rocker, nebo by mu spíše seděl rockový popík.

Smršť plyšáků

Ječák fanynek neustává, jeviště zaplavila smršť plyšáků, porota se SuperStar, Bendignemůže dostat ke slovu – skoro každé vystoupení Honzy Bendiga dopadá takto.

Diskopříběh v Bendigově podání bavil skoro stejně jako diváky. I když v některých částech chytal za uši (Pavol Habera to nazval divnou češtinou) a nebyl tolik rozjásaný, jak mu radil Michal David.

O písničku do druhé části si vlastně Jan Bendig řekl v předcházejím díle sám – dostal tedy My Heart Will Go On z filmu Titanic, kterou v originále nazpívala Celine Dion.

Podle ohlasu diváků i porotců, vyjma Ondřeje Hejmy, to byl výkon skvělý až excelentní. Rozhodně zdůraznil, že Honza patří mezi favority na poslední finálový večer.

HLASUJTE
JAK DOPADNE FINÁLOVÁ DVANÁCTKA

Tak, co s ním?

Nejspíš všichni slyšeli finalisty Česko Slovenské SuperStar zpívat, uznávají také hlasové kvality Martina Chodúra. I když ani jemu nikoliv vše vyjde. Třeba z diskotékového tématu mu jistě naskočila husí kůže, ale snažil se.

S Davidovým songem Každý mi tě lásko závidí se Martin pral statečně, ale všichni jsme poznali, že k tomuto repertoáru rozhodně nesměřuje. Bavil jej v podstatě jen refrén a bylo to na výkonu znát.

Video
Martin Chodúr – Maria.

To druhý Martinův výstup byla jiná káva. Spolu s dramaturgií zvolil skladbu Maria z muzikálu West Side Story. Přes problémy s odposlechem (technika nebo zvukaři?) se chytil a odzpíval jistě a čistě, s citem.

V tomto směru byla skoro zbytečná a matoucí hádka Pavola Habery s Ondřejem Hejmou o aranžmá písně. Možná máme více v uších klasické pojetí Leonarda Bernsteina, nicméně ani novotám přece není vstup zakázán. A o to víc je třeba ocenit zpěváka, navíc začínajícího, který si troufne na aranžmá, jež jde jinou cestou.

Kdo vypadne?

Chtělo by se říci, že vypadnout může kdokoliv. Každý z kvarteta, jež dokráčelo až sem, má svůj pomyslný fanklub a ten se výroky poroty nedá zviklat. Ani SMS ostatních nemusejí vždy vyjadřovat jen přesvědčení o kvalitě zpěvu.

Tentokrát zkusíme tipovat podle síly ovací, jakých se dostalo finalistům v sále. Vypadnout by tedy neměli Honza Bendig a Miro Šmajda.

Zbývá sympatická usměvavá Dominika Stará a nekorunovaný leader SuperStar Martin Chodúr...

Náš tip

Dominika Stará

••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••
A skutečnost:

Jan Bendig
SuperStar, Bendig, vyřazení

Jedno z největších překvapení finálových kol – málo diváckých hlasů znamená Stop pro sympatického Jana Bendiga.

Nejspíš se čekalo rozuzlení mezi dvojicí Dominika Stará a Miro Šmajda, oba Slováky také tipovala porota (Ondřej Hejma s Martou Jandovou: Dominiku, Pavol Habera s Darou Rolins: Mira), ale SMS rozhodly jinak.

Písně s akustickým doprovodem a pod dohledem Richarda Müllera si tedy Jan Bendig v neděli nezazpívá.

laš, ŽenyproŽeny.cz
Foto: z TV obrazovky
Přečtěte si také


Diskuse: V SuperStar se už bojuje o medaile

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci