Pokoj v historickém stylu

11.3.2009 01:00   |   Bydlení
Prvotřídní materiál a kvalita zpracování, nábytek, jež umocní charakter domu. Tak by se dalo hovořit o replikách stylového nábytku. Je určen všem, kteří mají rádi hodnotné věci, nebo třeba chtějí předvést svou úroveň a zvýšit svou image.

Pokoj v historickém stylu

Stylové zařízení pokoje není výsadou snobů ani milionářů. Repliky stylového nábytku dokonale imitují historicky cenné kusy, ovšem s tím rozdílem, že nevytáhnou z kapsy jejich majitelů tolik peněz. Cenově bývají dostupné, i když levné zrovna nejsou.

Čím by se ale repliky stylového nábytku určitě měly pyšnit? Pojďme si ukázat ty nejzákladnější vlastnosti.

Sedací soupravy a nábytek

Sedací soupravy by měly být celokožené, případně kožené s dřevěnými prvky. Kůže však musí mít tu správnou patinu, její starý vzhled dodá sedací soupravě kouzlo historického solitéru s atmosférou dávných časů.

Nábytek by měl být vyroben z masívu. Jako dýha je vhodný například pravý evropský ořech. Dotvořen by měl být ručním patinováním. V interiéru může dominovat jeden i více solitérních prvků.

Důležité jsou detaily

V celkové atmosféře historického zařízení je zapotřebí pamatovat na detaily. Ke stylovému nábytku patří také vhodné stylové osvětlení. Často jsou svítidla vyráběna z mosazi v různých povrchových úpravách. Na stínítka se používá například alabastr, sklo nebo imitace hladkého hedvábí.

Zapomínat bychom neměli ani na stylové tapety, dekorační látky a koberce. Rovněž stylová, ve dřevě, by měla být podlaha.

Aby v pokoji nic nepůsobilo rušivě, měly by být sladěny také telefony, obrazy, rámy zrcadel či šanony. Všechny doplňky je proto dobré obléknout do jednotného "historického hábitu".

Kam s ním?

Repliky stylového nábytku jsou vhodné do obývacích pokojů, jídelen, ložnic, ale také kanceláří a pracoven.

Vedle dokonalých replik dnes zruční truhláři umí vyrobit klasický nábytek s prvky nadčasového designu. Na vývoji takového nábytku se většinou podílejí jedni z nejlepších architektů a designérů.

irt, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také


Diskuse: Pokoj v historickém stylu

Drahý špás

3.8.2009   |   11:43   |   od: Helga
Je to všechno krásné, ale kde na to vzít, že?
Zobrazen poslední příspěvek, celkový počet 1 příspěvek.
poslední příspěvek: 3. 8. 2009 11:43
ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci