Senzační událost se mění ve zděšení všech posluchačů

23.3.2022 00:00   |   TV a FILM
Karel Roden v novém filmové thrilleru odkrývá dávný a téměř zapomenutý zločin. Hlavní hrdina se vydává za pomstou a každého, koho se jeho příběh dotkne, čeká šokující odhalení.

Roden

Snímek Promlčeno režiséra Roberta Sedláčky otevírá téma promlčených zločinů a ještě před českou premiérou získal několik ocenění na zahraničních festivalech. Kromě Rodena v něm hrají  Barbora Bočková, Igor Bareš, Denisa Barešová, Vilma Cibulková, Vladimír Kratina a další.

Video
Trailer k novému filmu Promlčeno s Karlem Rodenem v hlavní roli.

Źivá noční show

Promlčeno se odehrává během jednoho letního večera. Karel Roden se v roli záhadného muže Radka vrací po dvaceti letech na pár hodin do Prahy, aby zde nalezl jistou mladou ženu a jednou provždy se vypořádal s minulostí.

V pátrání mu pomáhá ambiciózní rozhlasová moderátorka, která jeho příběh dostane do svého živé noční show. Chtěla mít ve vysílání senzační událost, ale k jejímu zděšení a ke zděšení všech posluchačů začne na povrch vyplouvat dávná vražda.

Nenávratně promlčeno?

Svůj plán připravoval Radek několik let a během jeho vyprávění je pak do pochmurného příběhu vtažena nejen ona sama, ale i pražská kriminálka a další aktéři dlouho zapomenutých událostí. Začíná napínavý boj o čas a o spravedlnost. Opravdu už je vše nenávratně promlčeno?

„Myslím, že to je první film v čs. kinematografii, který se odehrává téměř v reálném čase. Za tu hodinu půl se odehrají čtyři hodiny,“ popisuje režisér Robert Sedláček. „Diváci se mohou těšit na thriller plný záhady, tajemství, velké emoce a překvapivé rozuzlení.“

Ověnčen cenami

Důležitým tématem je možnost promlčení těžkých zločinů včetně vraždy. V Česku lze promlčet vraždu již po 15 letech.

„Je hrozné, že i když se na pachatele později přijde, sám se třeba přizná, nelze ho už potrestat. To si ani nechci představovat, že by se mě to osobně týkalo,“ říká k problematice Karel Roden.

„Scénář jsem přečetl jedním dechem, Promlčeno je podle mě velmi dobrý film,“ dodává představitel hlavní role.
 
Film Promlčeno se s úspěchem představil na několika filmových festivalech. Právě Karel Roden získal cenu pro Nejlepšího herce na přehlídce v New Yorku, snímek si ale přivezl ceny i z festivalů v Los Angeles, Florencii, Barceloně nebo v Londýně.

ots, ŽenyproŽeny.cz
Foto Bontonfilm

Přečtěte si také


Diskuse: Senzační událost se mění ve zděšení všech posluchačů

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci