V Bábovkách Marek Taclík dohazuje Janě Plodkové muže

31.8.2019 00:30   |   TV a FILM
Celovečerní film Bábovky podle stejnojmenného knižního bestselleru Radky Třeštíkové natáčí režisér Rudolf Havlík. Pod scénářem filmu jsou podepsáni rukou společnou.

Bábovky

Jde o jejich již druhou filmovou spolupráci, v roce 2018 podle společného scénáře natočil Rudolf Havlík divácky úspěšnou komedii Po čem muži touží, v českých kinech ji vidělo přes 600 000 diváků.

„Realizovat film mě obvykle napadne, už když knihu píšu, slova si automaticky převádím do obrazu, občas dokonce dělím kapitolu tak, jak bych si ve filmu představila střih,“ řekla Radka Třeštíková k nápadu natočit svůj další bestseler.

„O zfilmování Bábovek jsme s Rudou začali mluvit pár měsíců po tom, co kniha vyšla. Tedy v době, kdy jsem vůbec netušila, jak velký bude mít úspěch.“  Románu o osudech 12 žen se už prodalo 160 000 výtisků!

Radka Třeštíková, která bude bojovat o přízeň diváků nejen novým filmem, ale i tanečním uměním v další sérii StarDance.

Setkání mění život

Příběhy hrdinů Bábovek nám ukáží, že některá setkání dokáží navěky změnit život. Všichni jsme totiž propojeni. Vztahy, prací, náhodami, nenávistí nebo láskou. Všichni jsme součástí té nejsložitější sítě, která je utkána z emocí, mezi nimiž nechybí humor, ironie, bolest, napětí a pochopitelně i láska a vášeň.

Bábovky mapují současné partnerské i rodinné vztahy, ukazují zábavné a trefné situace z každodenního života, které zná každý z nás.

Práce na scénáři Bábovek probíhala skoro čtyři roky. „Celé roky jsme se snažili, aby se film lišil od knihy co nejmíň, především v emoci, kterou má kniha i film vyvolat,“ říká  Radka Třeštíková.


Jana Plodková, Marek Taclík a režisér Rudolf Havlík

„Film bude stejně jako kniha pavučinou postav se vzájemně propletenými osudy, ale pro zachování srozumitelnosti - přeci jen film není kniha a nemůžete listovat zpátky - je nakonec “bábovek” míň, na místo dvanácti ženských osudů sledujeme sedm,“ dodává.

Výběr herců byl očistec

Radka Třeštíková prozradila, jak se rodilo herecké obsazení při psaní scénáře: „Nějakou představu jsem měla, ale vyloženě na tělo jsme postavu nepsali nikomu. Naopak jsme s tím obsazením úmyslně zamíchali, aby herci dostali role, které jim nejdou vyloženě po srsti, a ve kterých na ně diváci nejsou zvyklí.“
Podle Rudolfa Havlíka obsazení jednotlivých žen byl pro autorský tým očistec, protože zvažovali každou postavu velmi pečlivě.

Lenka Vlasáková hraje postavu Milušky, Bára Poláková přivede k životu postavu Karolíny a jejím partnerem je Rostislav Novák, Táňa Pauhofová jako Renata bude hereckou partnerkou Ondřeje Vetchého a Jana Plodková získala roli Lindy, ženy na okraji společnosti, která se snaží žít normální život.


Dohazovač kunšoftů, aneb Marek Taclík

„V rámci ústředních dvojic jsem počítal již od začátku s Ondrou Vetchým a Markem Taclíkem. Jiří Langmajer je můj kamarád a tentokrát je tak hodný, že nám spíše pomáhá dotvářet celý příběh v menší roli. Podstatné je, že se nám podařilo i do malých rolí sehnat skvělé herce, protože to bývá velká bolest českých filmů,“ dodal režisér.

Janu Linda baví

Janu Plodkovou hraje Lindu, jejímž povoláním je služba mužům, které dohazuje její partner Marek neboli Marek Taclík. „Ano, je to prostitutka, ovšem na vyšší úrovni a postupem času zjišťuje, že současná práce a současný způsob života už nejsou tím, čím byly...“

A jak probíhá příprava na netypickou roli lehké ženy? „Příprava je stále v procesu. Vizi kostýmů i líčení už mám a teď k  nim postupně dodávám obsah. Baví mě si představovat různé situace a reakce Lindy,“ přiznává herečka.


Linda v podání Jany Plodkové

Tvůrci divákům vzkazují, na co se můžou v kině těšit: „Já myslím, že Bábovky budou pro všechny, jsou přeci o životě. A diváci se můžou těšit především na emoce. Od smíchu, až po pláč. Přesně tak s tím pracuju v knihách a věřím, že to Rudolf přenese i na filmové plátno,“ odpověděla spisovatelka Radka Třeštíková.

ofz, ŽenyproŽeny.cz
Foto CinemArt

Přečtěte si také


Diskuse: V Bábovkách Marek Taclík dohazuje Janě Plodkové muže

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci