Přidrzlík, boháč a asistentka, aneb Jak neztratit smyl života

29.1.2019 00:00   |   TV a FILM
Bryan Cranston, Nicole Kidman a Kevin Hart hrají hlavní trojici v hollywoodském snímku Nedotknutelní, remaku jednoho z komerčně nejúspěšnějších francouzských filmů všech dob.

Nedotknutelní

Patří mezi příběhy, které mají takovou sílu, že si je lidé připomínají a vyprávějí stále znovu. Zcela ochrnutý boháč z vyšší společnosti si za svého pečovatele vybere tu nejméně pravděpodobnou osobu. Přidrzlého nespoutaného mladíka černé pleti, kterého právě pustili z vězení.

Video
Trailer k filmu Nedotknutelní

Jako muž, jenž má vše, ale který ztratil možnost se hýbat, se představí Bryan Cranston, proslavený seriálem Perníkový táta a nominovaný na Oscara za film Trumbo.

Kráska a komik

Jeho pravou ruku a spojku se světem hraje Nicole Kidman. Roli odzbrojujícího muže, který má hned na jazyku to, co na srdci, hraje Kevin Hart. Díky své kombinaci výřečného komika z Jumanji a kontroverzní osoby, jež byla tlakem veřejnosti nucena vzdát se moderování letošních Oscarů, je pro danou roli ideální volbou.

Ani jeden z nich nemá budoucnost, lze si jen těžko představit rozdílnější dvojici. Na jedné straně milionář Phillip, vzdělaný sběratel umění, renesanční člověk s kulturním rozhledem a vybraným vkusem z vyšší společnosti, který je po nehodě během paraglidingu ochrnutý a upoutaný na vozík.

Řízená sebevražda?

Na druhé straně černošský mladík z předměstí. Díky energii, odvaze a bezprostřednosti by mu měl patřit svět, ale jako čerstvě propuštěný vězeň nemá šanci získat práci a zjišťuje, že svět o něj ani trošku nestojí.

Setkají se spíš omylem, nejspíš o to moc nestojí, Phillip si i tak vybere živelného kluka téměř z ulice jako svého ošetřovatele. Možná to byl krok zoufalé nudy, dost možná i řízená sebevražda.

Ať tak či onak, jejich soužití po krátké nedůvěře překoná všechny rozdíly a oba charaktery z jiných vesmírů života do sebe zapadnou jako kostičky lega. Jejich neočekávané přátelství nabízí dojemný, zábavný a hlavně neuvěřitelně silný zážitek.

Srovnávejte...

Jestliže jste viděli francouzskou komedii z roku 2011 (nedávno ji vysílala ČT), stojí za to se podívat, jak s látkou naložil americký režisér Neil Burger.

Jak se vyrovnal s dramatickou zápletkou o tom, že ani od krku po prsty u nohou nepohyblivý člověk odkázaný na pomoc druhých, nemusí ztratit smysl života.

ozt, ŽenyproŽeny.cz
Foto Bontonfilm

Přečtěte si také


Diskuse: Přidrzlík, boháč a asistentka, aneb Jak neztratit smyl života

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci