Co udělá Santa Claus, když přijde o skřítky?

13.11.2018 00:00   |   TV a FILM
VIDEO – Co se stane, když těsně před Štědrým dnem přijde Santa Claus naráz o skřítky připravující dárky? Právě o tom je francouzská komediální pohádka pro diváky všech věkových kategorií o neuvěřitelné záchranné misi Vánoce a spol.

Santa Claus

Všechno začne tím, že z ničeho nic najednou všichni záhadně onemocní. Je to naprostá katastrofa, kterou musí Santa zachránit neplánovaným výletem pro léky až na Zemi, kde na něj číhají nečekané překážky, hlavně v podobě nic nechápajících lidí.

Video
Trailer k filmu Vánoce a spol.

Štědrý den je již za rohem a nic nejde podle plánu. 92 000 skřítků v Santově dílně na dárky z ničeho popadají na zem jako kuželky! To je pro Santu velká rána. Kdo pro děti z celého světa připraví dárky pod stromeček?

Santa nemá na vybranou

Santu je opravdu ve velkých problémech a nemá na vybranou. Se svými soby, z nichž jeden stávkuje, a sáněmi, které mají sjetý vzorek, se musí neplánovaně vypravit na Zemi, aby sehnal účinný lék, kterým své pomocníčky vyléčí.

Po poměrně dobrodružném letu v bouři přistane se svým spřežením v Paříži a sáně zaparkuje nedaleko proslulého kabaretu Moulin Rouge. Pak konečně důstojně vstoupí do lékárny s žádostí o potřebné léky mezi nic netušící lidi …

Nepůjde to hladce

A právě v této chvíli zjistí, že jeho výprava nebude až tak jednoduchá. Poměrně rychle a nedobrovolně se díky neočekávaným nedorozuměním přesune na policejní stanici a poté dokonce i do cely předběžného zadržení.

Naštěstí si v této nezáviděníhodné situaci dokáže najít nové spojence, s jejichž pomocí se mu snad podaří kouzlo Vánoc zachránit.

Ve francouzské rodinné komedii Vánoce a spol. se v hlavní roli představí sám režisér a herec Alain Chabat (Asterix a Obelix: Mise Kleopatra, RRRrrrr!!!).

Podpoří jej mezi jinými například Audrey Tautou (Amélie z Montmartru, Šifra mistra Leonarda), Pio Marmaï (Víno nás spojuje) a Golshifteh Farahani (Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta, Paterson).

ozt, ŽenyproŽeny.cz
Foto CinemArt

Přečtěte si také


Diskuse: Co udělá Santa Claus, když přijde o skřítky?

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci