Zbývají lidstvu poslední měsíce života? Horoskop napoví

12.6.2012 01:00   |   Ezoterika
Rok 2012, měsíc prosinec, den jedenadvacátý... To má být údajně datum, kdy skončí tento svět. Valí se na nás apokalypsa?

Zbývají lidstvu poslední měsíce života? Horoskop napoví

Jako jedna z hlavních indicií slouží k takovým předpovědím Mayský posvátný kalendář – Tzolkin (ukázka je na titulním snímku). S příkladnou pečlivostí jsou v něm změřeny obrovské časové úseky a vypočítány oběžné dráhy planet. Mayové, nazývaní Strážci času a vesmíru, jej připravili před třinácti sty lety.

„Mayové používali cyklus o sto čtyřech tisících letech, jenž obsahoval čtyři období po šestadvaceti tisících letech. Nyní žijeme v poslední, tedy čtvrté epoše,“ píše ve své knize Proroctví Mayů guatemalská indiánka Rigoberta Menču (Menchú), která sama pochází z mayského etnika Kiče (Quiché).

„Podle Mayů se tedy nacházíme v době ´za pár sekund dvanáct´. Dospěli jsme na konec...,“ dodává tato bojovnice za lidská práva indiánských kmenů, nositelka Nobelovy ceny míru a vyslankyně dobré vůle UNESCO.

A co vlastně bude dál?

Jak to, že jsme dospěli na konec? Co to znamená? To nikdo netuší, každý spíše spekuluje. Ale mayský kalendář opravdu končí. Dál už není nic...

100 KŘESTNÍCH JMEN

Vybíráte jméno pro miminko?
Nebo se jen chcete dozvědět,
jestli vám vaše jméno pomáhá
či naopak něčím škodí?

ČTĚTE NÁŠ SERIÁL

„Mayský kalendář po staletí přinášel velmi přesné informace o zatmění Slunce a Měsíce a zmiňoval i další důležité události, které se v minulosti přihodily. Zajímavé je, že toto vše mapoval s perfektní přesností. Kalendář ale končí právě na zimní slunovrat roku 2012,“ uvádí ve své stati publicista David Procházka, který pracuje jako vývojář IT systémů.

„V odborných kruzích se hovoří v této souvislosti nikoliv o konci světa, ale o vstupu do nové etapy vývoje planety i vesmíru,“ vysvětluje pro nezasvěcené tak trochu tajuplně. Není sám, kdo se snaží vědecky vysvětlit události kolem slunovratu v roce 2012. Diskusí na toto téma, včetně šokujících videí, fotografií a grafů, existuje nespočet, mnohé z nich kolují po internetu.

Strážci času a vesmíru

Mayové označili datum 21. 12. 2012 jako konec jejich posledního cyklu, jako konec času. Končí doba "devíti pekel" – uvádí se v knize Mayské proroctví. Poté by měl začít nový cyklus, ovšem nikoliv podle našeho chápání času.

Není bez zajímavosti, že právě Mayové, ale také Inkové, Maorové, Navajové, Siouxové, Tibeťané, Lakotové, australští Aboriginové a mnohé další starobylé národy tvrdí, že pocházíme současně z hvězd i ze Země. Podle některých pramenů by se lidstvo mělo "převtělit" do jiné duchovní dimenze.

ČAKRATajemství kamenů:

JAK PŮSOBÍ NA ČAKRY

„Změní se naše mysl i celý život. Hmota již nebude hrát tak významnou roli, jakou má dnes. A lidé, kteří tyto změny nepřijmou, budou zřejmě trpět, dokud se netransformují...“ můžeme číst v diskusi na jednom z ezoterických webů.

„Příliv světla bude v té době tak prudký, že to probudí náš mozkový systém,“ tvrdí herec Jaroslav Dušek. Ale ani on neupřesňuje, co to vlastně znamená.

Astronomové jen kroutí hlavou

Zeptali jsme se hned dvou astronomů, zda i jim hvězdy napovídají, co že se to na Zemi podle mayského kalendáře na konci roku 2012 přihodí?

„Jako astronom se k tomu nijak nevyjádřím. Jedná se totiž o číselnou řadu, které sluší komentář spíše od numerologů nebo věštců,“ říká Pavel Suchan z Astronomického ústavu Akademie věd ČR. „Snad jen dodám, že z astronomického hlediska v tomto období žádná katastrofa předpovězena není.“

kopretinaKVĚTINOVÝ
HOROSKOP

A jak Pavel Suchan nahlíží na znepokojující předpověď nikoliv jako astronom, ale obyčejný člověk? „Podobných předpovědí jsem četl již mnoho. Ta poslední zkáza Země snad měla přijít v roce 1999 při zatmění Slunce. A nic se nestalo. Já osobně za největší nebezpečí pro naši planetu považuji člověka samotného,“ odpověděl našemu portálu.

Svět si zničíme sami

Ani astronom Jakub Rozehnal, který vede pražskou Štefánikovu hvězdárnu, se předpovězeného konce světa neobává: „Je pravda, že mayský kalendář je velmi propracovaný a v době svého vzniku byl jedním z nejdokonalejších na světě. Také je pravda, že veškeré periody, které jsou v kalendáři zohledněny, se naplňují. To je fakt.“

Avšak souvislost s koncem světa Jakub Rozehnal popírá: „Pokud nějaký konec bude, nemyslím, že by nastal z jiného důvodů, než že si Zemi zničíme sami,“ uvádí shodně s Pavlem Suchanem.

CO PROZRADÍ DATUM NAROZENÍ?

Zjistěte si z data narození povahu člověka,
jeho schopnosti a dovednosti. Odhalíte, jak
je vášnivý a jestli je citlivý. Čísla napoví, zda
je praktický či naopak „věčně létá v oblacích“,
jestli je vytrvalý a trpělivý nebo nedočkavý.

SLEDUJTE NAŠI ŠKOLU NUMEROLOGIE

Nutno podotknout, že kromě astronomů se nám jen obtížně hledal odborník, který by byl ochoten otevřeně diskutovat o tajuplném datu 21. 12. 2012. Proti byli oslovení numerologové, psychologové i astrologové. I když všichni dotázaní nakonec připustili, že oni osobně se žádného konce neobávají.

Až český astrolog Ing. Richard Stříbný z Prahy neodmítl rozhovor a exkluzivně pro náš portál dokonce připravil horoskop obávaného dne.

Je to významný den a radnice se otřese

„Z pohledu astrologického to je velmi významný den: Ve 12 hodin a 12 minut SEČ vstoupí na své pouti ekliptikou Slunce do znamení Kozoroha a na Severní polokouli tak dojde k Zimnímu slunovratu. Horoskop, sestavený pro tento okamžik a pro souřadnice hlavního města Prahy, pak podbarvuje dění v dané lokalitě po nejbližšího čtvrt roku.

Z horoskopu, sestaveného pro souřadnice Prahy, lze mimo jiné vyčíst, že bude váznout výběr daní, někteří vysoce postavení úředníci budou muset opustit svá místa na radnici, když kontroly odhalí jejich nehospodárné zacházení se státním majetkem a podobně,“ vyčetl Ing. Richard Stříbrný z hvězd.

A co konec světa, nebo přerod do jiné dimenze? „Z pohledu klasické astrologie to vypadá na naprosto všední den – ani horoskop nenaznačuje nějaké zásadní katastrofy,“ odmítá apokalypsu i významný český hvězdopravec.

Začněme u sebe

Ať už proroctví o roku 2012 věříme či nikoliv, můžeme s ním naložit pozitivně. Namísto strachu a obav o budoucnost je lepší naladit se optimisticky. A třeba pracovat na sobě podle základů správné životosprávy – cvičit, nepřejídat se, šetřit si nervy...

Jestlli nějaký "přerod" přijde, budeme na něj alespoň připraveni. A pokud nepřijde, tak jsme přinejmenším prospěli sobě samým.

dp

Přečtěte si také


Diskuse: Zbývají lidstvu poslední měsíce života? Horoskop napoví

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci