Vánoční komedie podle hitu George Michaela

20.11.2019 00:00   |   TV a FILM
Romantická vánoční komedie před svátky nemůže chybět žádný rok. Letos přichází Last Christmas, v jejímž příběhu se spojil autorský um herečky a oscarové scenáristky Emmy Thompson s nadčasovými písničkami George Michaela.

film

Kdyby Bridget Jonesová hledala ještě větší zoufalku, než je ona sama, v Kate (hvězda Hry o trůny Emilia Clarke) by se určitě trefila do černého.

Ta holka sice vypadá jako roztomilý diblík, ale ve skutečnosti je magnetem na špatná rozhodnutí všeho druhu – nerozumí si s vlastní rodinou, nevyzná se sama v sobě, neumí si najít normálního chlapa a navíc pracuje v obchodě s vánočními potřebami.

Video
Trailer k filmu Last Christmas

Druhá šance jí je fuk

To se pozná tak, že chodí v asexuálním skřítkovském kostýmku, neustále cinká rolničkou a v hlavě jí pořád jede vánoční hit George Michaela Last Christmas. Přitom přesně před rokem balancovala mezi životem a smrtí, když podstoupila velmi komplikovanou operaci.

Jeden by řekl, že si té „druhé šance“ bude víc vážit, ale Kate je evidentně všechno fuk. Okázale kašle na všechno a na všechny a životem proplouvá cestou nejmenšího odporu.

Láska nebeská

Pak ale potká Toma (Henry Golding), trochu záhadného mladíka, který se jí čím dál víc začne plést do cesty a do života. A i když je Kate odhodlaná pokračovat ve svém dosavadním stylu života, vlivem tohohle kluka, vánoční atmosféry a magického Londýna začne její předčasně okoralé srdce velmi rychle tát.

Od vánočních klasik Láska nebeská a Prázdniny tu snad nebyl romantický film, který se tak silně spojuje s obdobím plným světel, dárků a rozlitého svařáku.

f

Až Emma Thompson oprášila nápad, který ji vnuknul její kamarád, předčasně zesnulý zpěvák George Michael, a napsala scénář podle jeho věčného vánočního hitu Last Christmas.

Režisér: Tohle nešlo odmítnout

Lze stvořit celovečerní film podle jedné písničky? O tom nepochybujte. Když máte Oscara za nejlepší scénář (Rozum a cit) a ve filmografii úspěšné Dítě Bridget Jonesové, nemusíte se ničeho bát.

„Není to povrchní romantická komedie, ale chytrý film s vážnými podtóny a bohatý na emoce. Původně jsem vánoční komedii točit nechtěl, ale tohle nešlo odmítnut,“ říká režisér Paul Feig.

ozt, ZenyproŽeny.cz
Foto CinemArt

Přečtěte si také


Diskuse: Vánoční komedie podle hitu George Michaela

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci