Zdeněk Pavlásek pohádkového vodníka vlastně nehraje

9.10.2019 00:00   |   TV a FILM
VIDEO – Pohádky Zdeňka Trošky jsou tradičně filmy pro celou rodinu, jeho poslední – Zlaté pírko – si určitě jiný cíl neklade. Hlavní role v ní napsal s Markem Kališem pro vodníka Zdeňka Pavláska a Anastasii Chocholatou, která vytvořila postavu Aninky.

Zakleté pírko

„Zdeněk ze mě dokázal dostat schopnosti, o nichž jsem ani netušil, že je mám, jako třeba chodit po vodě nebo proměňovat se v žábu, takže spolupráce s ním byla bezvadná,“ říká s úsměvem představitel vodníka Lukáš Pavlásek.

„Vodník je ve filmu takový, jaký jsem já, vlastně ho vůbec nemusím hrát,“ dodává populární komik, ale i autor dětských knih.

Video
Trailer k pohádce Zakleté pírko

Musí sloužit sestrám

Aninka žije na statku se dvěma nafoukanými sestrami, kterým musí sloužit. Jednoho dne najde pírko, jehož pomocí si přivolá prince Vítka, (Petr Urban) zakletého do ptačí podoby. Když zlé sestry zjistí, že se Aninka schází s pohledným mladíkem, pírko jí vezmou, zničí a Vítek zmizí.


Aninka  a Vítek, aneb Anastazie Chocholatá a Petr Urban

Jedinou možností, jak zlomit prokletí, je, že ho Aninka najde kdesi ve světě. A tak se dívka vydává na cestu za záchranou svého milého. Jejím průvodcem se stává vodník, jehož na počátku putování zachrání před zlým sedlákem. Společně prožijí řadu dobrodružství i legrace.


Aninka s vodníkem se vypravili Vítka najít

A přestože vodnická kouzla dokáží Anince pomoci, jak k uzdravení nemocných, tak na obranu proti loupežníkům, k záchraně Vítka bude potřeba především pravá láska.

Proč pohádky?

Zakleté pírko je devátá pohádka Zdeňka Trošky. „Pohádkový žánr je to nejkrásnější, co vůbec existuje,“ říká režisér.

Video
Rozhovor se Zdeňkem Troškou

„Pohádky jsou věčné, dívají se na ně všechny generace od dětí po babičky a dědečky, a když se udělá pohádka s láskou, tak je nesmrtelná,“ dodává Zdeněk Troška.

Pohádky miluju

To potvrzuje i herečka Lucie Polišenská, představitelka zlé sestry Boubelíny.

„Pohádky miluju odjakživa a dost z nich znám nazpaměť, takže vybrat jednu, kterou bych měla nejraději, je pro mě těžké, vlastně bych křivdila všem dalším, kdybych vybrala jenom jednu. Mám ráda všechny pohádky,“ říká herečka.


Sestry Lucie Polišenská a Šárka Vaculíková

Její sestru Žouželínu hraje v Zakletém pírku Šárka Vaculíková, zakletého prince Vítka Petr Urban.

Sandeva je zlá 

Spolupráci se Zdeňkem Troškou si zopakovaly Sara Sandeva jako zlá princezna Ebenie nebo Andrea Hoffmannová v roli kněžny.


Zlá princezna Ebenie (Sara Sandeva)

Mladého knížete, jehož Aninka s Vodníkem zachrání, vytvoří Marek Lambora ze seriálu Černé vdovy. Další postavy hrají například Martin Stránský, Dana Syslová, Jitka Smutná nebo Václav Svoboda.

zt, ŽenyproŽeny.cz
Foto CinemArt

Přečtěte si také


Diskuse: Zdeněk Pavlásek pohádkového vodníka vlastně nehraje

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci