Eliška Balzerová v Tátově volze po stopách manželových milenek

27.2.2018 00:00   |   TV a FILM
VIDEO – Oslavou ženské síly, vůle, rozhodnosti a velkorysosti je snímek Tátova volha režiséra Jiřího Vejdělka, ve kterém v hlavních rolích excelují Eliška Balzerová a Tatiana Vilhelmová.

Tátova volba

Film, který Vejdělek natočil podle scénáře Ivy Jestřábové, která do něj promítla zážitky ze své rodiny. Kostýmní výtvarnice Eva (Eliška Balzerová) nečekaně ovdověla. Manžel Ludvík se jí ani nestačil svěřit s tím, že kromě jejich dcery Terezy (Tatiana Vilhelmová), má ještě stejně starého nemanželského syna.

Video
Trailer k filmu Tátova volha

To alespoň naznačuje pečlivě ukrytá a náhodně objevená dětská kresba. Eva je rozhodnutá nečekané odhalení velkoryse ignorovat, ale Tereza, které se vlastní život sype pod rukama, se k přízraku nevlastního bratra upne.

S Carevnou po stopách záletníka

Společně s matkou se vydávají Ludvíkovým veteránem volha GAZ 21, zvanou Carevna, po stopách jeho bývalých milenek (Vilma Cibulková, Eva Holubová, Hana Maciuchová) a přátel (Boleslav Polívka, Emília Vášáryová), aby o tajemství zjistily víc...

„Člověk by měl psát a točit o tom, co ho zajímá, k čemu ho vede srdce i vášeň, takže není překvapivé, že já se tolik věnuji ženám,“ říká ke své novince režisér Jiří Vejdělek.

„Nepřestává mě udivovat, jak silné dokáže křehké pohlaví být. Takže když mám možnost podívat se ženám tak trochu pod pokličku a něco nového se o jejich kouzlu dozvědět, neváhám.“

Scénáristka: Lidé z mého okolí

Scenáristka byla potěšena, že se jejího scénáře, kterým absolvovala na FAMU, ujal právě Jiří Vejdělek. A přiznává, že v Evě, kterou hraje Eliška Balzerová, je něco z pošetilosti její maminky. „Stejně jako Tereza Táni Vilhelmové má vlastnosti lidí z mého okolí,“ přiznává Jestřábová.

„Scénář je potřeba svěřit někomu, v jehož záměry máte důvěru a s nímž jste na stejné vlně, což já jsem v tomhle případě udělala. Přestože Jirka Vejdělek změn ve scénáři udělal hodně, bylo to dobře, protože díky nim film lépe funguje a o to jde především – mít dobrý film, ne otrocky natočený scénář,“ říká autorka scénáře.

Balcerovou příběh nadchl

Eliška Balzerová, která se pro něj nadchla od jeho prvního čtení, dokonce říká, že Tátova volha je přesně ten druh filmu, jako byly Ženy v pokušení. „Smějete se, a přitom vám tečou slzy. Diváci se mohou těšit na napínavé pátrání v minulosti a na nečekaný závěr.“

O obsazení hlavních rolí měl režisér jasno prakticky hned po přečtení scénáře. „Po Elišce Balzerové už se mi stýskalo a byl jsem rád, že ji znovu můžu nabídnout krásnou roli. Vůbec jsem nepochyboval, že v ní bude skvělá. Ale ještě mě překvapila, byla totiž naprosto brilantní.“

Návrat Hany Maciuchové

„ A Táňu Vilhelmovou jsem chtěl obsadit už dávno, takže jsem byl potěšen, že jsem konečně měl roli, která je jí hodna. Bylo to pro mě i pro ni velice zajímavé natáčení, protože v Tátově volze hraje výrazně jinou povahu, než jaké předváděla ve filmech dosud,“ prozrazuje Vejdělek.

„Na rozdíl od temperamentních, energických, mnohdy až ostrých hrdinek, v našem filmu představuje takového motýlka, s neuvěřitelnou vnitřní silou,“ dodává režisér.

Mezi další herecké osobnosti, které se v Tátově volze představí, patří Martin Myšička, Vilma Cibulková, Eva Holubová, Bolek Polívka, Emília Vášáryová, Václav Neužil, Jana Plodková a Hana Maciuchová, která se před filmovou kameru vrátila po osmi letech.

Neobvyklá road movie?

Za kamerou stál jeden z nejrespektovanějších českých kameramanů Vladimír Smutný, se kterým Vejdělek spolupracoval už v minulosti, a o kterém všechny české herečky tvrdí, „že je umí“.

Jiří Vejdělek svůj nový film označuje za emotivní, napínavou a zábavnou jízdu se skvělými hereckými výkony. Podle Martina Myšičky je zase snímek neobvyklou „road movie“ s velmi neobvyklým, ale o to více krásným autem.

zto, ŽenyproŽeny.cz
Foto CinemArt

Přečtěte si také


Diskuse: Eliška Balzerová v Tátově volze po stopách manželových milenek

ČÍST VŠE / REAGOVAT

LÁZNĚ MŠENÉ ZVOU
DO DĚTSKÉHO POKOJÍČKU

Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci