Brad Pitt na mučidlech: Má zabít milovanou ženu?

12.1.2017 00:00   |   TV a FILM
VIDEO – Když máte v rámci válečné operace předstírat, že tajná agentka, kterou jste právě potkali, je vaše manželka, neměla by být krásná. Mohlo by to mít dalekosáhlé následky.

Spojenci, Pitt

Platí to nejen pro ty dva dotyčné, ale pro celý svět v novém špionážním dramatu Spojenci. Film natočil oscarový režisér Robert Zemeckis, tvůrce Forresta Gumpa a Trosečníka, který rovněž za pomoci vizuálních efektů českého studia UPP uvrhl oba protagonisty – Brada Pitta a Marion Cotillard – do situace, v níž láska může skončit vlastizradou.

Píše se rok 1942 a Max Vatan (Brad Pitt) seskakuje padákem do dun marocké pouště s cílem zabít v Casablance německého velvyslance.

Video
Trailer k filmu Spojenci.

V marocké Casablance se pak Max Vatan (Brad Pitt) setkává s Francouzkou Marianne (Marion Cotillard), která má za úkol předstírat, že je Vatanovou manželkou a pomoci mu tak se splněním jeho mise.

Z předstírání vášeň

Předstírání manželské intimity a zamilovanosti postupně přeroste v opravdovou vášeň. A proto Max Vatan spolu s Marianne po skončení marocké operace odjedou do Londýna, kde se vezmou, válce navzdory.

Jejich rodinné štěstí trvá pouze do chvíle, kdy se Max dozví, že i tohle může být jen důmyslná hra, která by ve finále mohla výrazně ovlivnit výsledek druhé světové války.

Zoufalý hon za pravdou

Pro Maxe Vatana tak začne zoufalý hon za pravdou a za nadějí, že to, co o Marianne tvrdí jeho nadřízení, není pravda. Přece milovanou ženu nemůže zabít!?

„Výpravný válečný příběh propojený se silným romantickým příběhem již v kinech dlouho nebyl,“ vysvětluje producent Graham King, proč natočili následovníka filmů jako Anglický pacient nebo Pokání.

Emoce a emoce...

Režiséra Roberta Zemeckise nadchla premisa příběhu: Jak budeme reagovat, když zjistíme, že nejbližší člověk není tím, za koho se vydává?

V životě se to stává, ale u Maxe a Marianne je to o to silnější, že jsou oba mistry přetvářky.

„Jak můžete s takovými schopnostmi začít někomu opravdu důvěřovat? Jak spolu vůbec můžete mluvit, když máte podezření, že se váš rozhovor dostává k nepřátelským uším?,“ptá se režisér, který zároveň odpovídá filmem, který by nevykřesal emoce jen z absolutního cynika.

Kouzla triků a grafiky

Film obsahuje takřka sedm set trikových záběrů. Postaraly se o ně americké studio Atomic Fiction a české studio Universal Production Partners (UPP) – obě studia se o záběry zhruba rovnoměrně podělila. UPP tak pro film pod vedením supervizora vizuálních efektů Viktora Müllera vytvořilo asi tři sta padesát trikových záběrů.

„Hlavně si přeji, aby diváci vůbec nepoznali, kolik triků ve filmu Spojenci vlastně je. V případě takového snímku je to pro nás ta nejlepší pochvala. Divák nemá být ve sledování příběhu rušen,“ dodává Viktor Müller.

V kulisách historického Londýna, který byl ve válečné době vybombardovaný, se odehrává jedna ze scén, které diváky doslova ohromí. Kromě mnoha počítačově vytvořených exteriérů a interiérů budov, byla ve studiu UPP vyrobena náročná simulace celé exploze londýnské nemocnice.

Rovněž scény z německé ambasády byly dotvořeny pomocí 3D grafiky.

Špionážní drama Spojenci vyjde koncem května také na DVD a na Blu-ray.

tzo, ŽenyproŽeny.cz
Foto: CinemArt

Přečtěte si také


Diskuse: Brad Pitt na mučidlech: Má zabít milovanou ženu?

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci