Brad Pitt na mučidlech: Má zabít milovanou ženu?

12.1.2017 00:00   |   TV a FILM
VIDEO – Když máte v rámci válečné operace předstírat, že tajná agentka, kterou jste právě potkali, je vaše manželka, neměla by být krásná. Mohlo by to mít dalekosáhlé následky.

Spojenci, Pitt

Platí to nejen pro ty dva dotyčné, ale pro celý svět. Oscarový režisér Robert Zemeckis, tvůrce Forresta Gumpa a Trosečníka, i za pomoci vizuálních efektů českého studia UPP vrhnul Brada Pitta a Marion Cotillard do světa, v němž může láska skončit vlastizradou.

Píše se rok 1942 a Max Vatan (Brad Pitt) seskakuje padákem do dun marocké pouště s cílem zabít v Casablance německého velvyslance.

Video
Trailer k filmu Spojenci

V městě se setkává s Francouzkou Marianne (Marion Cotillard), která má hrát roli jeho manželky a pomoci mu se splněním jeho mise.

Z předstírání vášeň

Předstírání manželské intimity a zamilovanosti postupně přeroste v opravdovou vášeň, a proto po ukončení operace společně odjedou do Londýna, kde se vezmou, válce navzdory.

Jejich rodinné štěstí trvá jen do chvíle, kdy se Max dozví, že i tohle může být jen důmyslná hra, která by ve finále mohla výrazně ovlivnit výsledek druhé světové války.

Zoufalý hon za pravdou

V tu chvíli začíná jeho zoufalý hon za pravdou a za nadějí, že to, co o jeho ženě tvrdí jeho nadřízení, není pravda. Přece jí nemůže zabít!?

„Výpravný válečný příběh propojený se silným romantickým příběhem už v kinech dlouho nebyl,“ vysvětluje producent Graham King, proč natočili následovníka filmů jako Anglický pacient nebo Pokání.

Emoce a emoce...

Režiséra Roberta Zemeckise nadchla premisa příběhu – Jak budeme reagovat, když zjistíme, že náš nejbližší člověk není tím, za koho se vydává.

V životě se to stává běžně, ale u Maxe a Marianne je to o to silnější, že jsou oba mistry přetvářky.

„Jak můžete s takovými schopnostmi začít někomu opravdu důvěřovat? Jak spolu vůbec můžete mluvit, když máte podezření, že se váš rozhovor dostává k nepřátelským uším?,“ptá se režisér, který zároveň odpovídá filmem, který by nevykřesal emoce jen z absolutního cynika.

Kouzla triků a grafiky

Film obsahuje téměř 700 trikových záběrů. Postaraly se o ně americké studio Atomic Fiction a české studio UPP, studia se o záběry zhruba rovnoměrně podělila. UPP tak pro film pod vedením supervizora vizuálních efektů Viktora Mullera vytvořilo asi tři sta padesát trikových záběrů.

„Hlavně si přeji, aby diváci vůbec nepoznali, kolik triků v tom filmu vlastně je. V případě takového snímku je to pro nás ta nejlepší pochvala. Divák nemá být ve sledování příběhu rušen,“ dodává  Muller.

Jedna ze scén, které diváky ohromí, se odehrává v kulisách  historického Londýna, navíc díky válečné době vybombardovaného. Kromě mnoha počítačově vytvořených exteriérů a interiérů budov, byla ve studiu UPP vyrobena náročná simulace celé exploze londýnské nemocnice.

Rovněž scény, které se odehrávají v exteriéru a interiéru německé ambasády byly dodělány pomocí 3D grafiky.

tzo, ŽenyproŽeny.cz
Foto CinemArt

Přečtěte si také


Diskuse: Brad Pitt na mučidlech: Má zabít milovanou ženu?

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci