Matt Damon: Jasonem Bournem jsem opravdu rád

20.7.2016 00:00   |   TV a FILM
VIDEO – Je to už devět let, co se nad agentem Jasonem Bournem zavřela voda, když na konci Bourneova ultimáta skočil do temných vod newyorské East River.

Matt Damon

Chvíli to vypadalo, že se z nich hrdina jednoho z nejlepších akčních thrillerů posledních let už nevynoří. Naštěstí režisér Paul Greengrass a představitel hlavní role Matt Damon nakonec našli scénář, který jim dodal chuť pokračovat.

„Uznávám, že nám trvalo docela dlouho, než jsme nalezli ten správný příběh. Nejdříve se zřejmě musel trochu změnit svět. A najednou nám to dávalo smysl. Víme, že teď je ta pravá chvíle vrátit Jasona do kin. Nešlo to uspěchat,“ říká režisér Paul Greengrass.

Video
Trailer k filmu Jason Bourne.

Jason Bourne (Matt Damon) už poskládal skoro všechny střípky své rozbité životní mozaiky. Potrestal většinu tvůrců zvláštního programu, který z něj udělal stroj na zabíjení.

Chce teď hodit minulost za hlavu a dál pokračovat prostou přítomností, kterou představují ilegální boxerské zápasy.


Matt Damon jako Jason Bourne a agentka Nicky v podání Julie Stiles.

Z těchto představ je ovšem Jason Bourne vytržen bývalou kolegyní, zběhlou agentkou Nicky (Julia Stiles). Práve ona mu připomene, že na ty nejpalčivější otázky ještě odpovědi nedostal.

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT

Výslech: Matt Damon, George Clooney a Daniel Craig
Matt Damon s dětmi koupil zoologickou zahradu
Tommy Lee Jones a Meryl Streep – Druhá šance

Jason Bourne pak o vlásek unikne nájemnému vrahovi, což ho nakonec donutí pustit se znovu do boje s Agenturou, teď reprezentovanou tvrdým ředitelem Robertem Deweym (Tommy Lee Jones) a jednou nebezpečně chytrou analytičkou, kterou ztvárnila Alicia Vikander (s Mattem Damonem je Alicia Vikander na titulním snímku).


Tommy Lee Jones hraje ředitele Agentury.

Jason Bourne se ocitá na staré známé horké půdě, kde nemůže věřit nikomu a ničemu a kde přežití vyžaduje, aby si vzpomněl na to, co se naučil v programu, který díky němu skončil.

„Není to žádný superhrdina. Jason Bourne je obyčejný chlap, a proto je tak oblíbený. Můžeme se do něj snáz vcítit a přemýšlet, co bychom na jeho místě udělali my. Když ho vidíte, jak v obrovském presu připravuje dokonalý plán, je to hodně vzrušující podívaná,“ dodává režisér Paul Greengrass.


Jason Bourne si umí poradit všude.

A Matt Damon slova režiséra Paula Greengrasse doplňuje:

„Ten film jsme dělali proto, že ho lidé chtěli vidět. Když mě někdo zastaví na ulici nebo třeba na letišti, jeho první otázka je ´Chystá se další Jason Bourne?´ Je to na jedné straně velmi motivující, ale na straně druhé to vytváří značný tlak. Pokaždé chceme natočit dobrý film, jako byly ty předchozí.“


Matt Damon na premiéře filmu s režisérem Paulem Greengrassem.

„Dobře vím, že navždycky mě diváci budou spojovat především s touto rolí. Bez ohledu na to, co dalšího jsem natočil nebo udělal. Jason Burne mě bude pořád doslova pronásledovat. Ale nevadí, protože Jasonem Bournem jsem opravdu rád,“ dodává Matt Damon.

Film Jason Bourne vyjde koncem listopadu také na DVD.

ozt, ŽenyproŽeny.cz
Foto CinemArt

Přečtěte si také


Diskuse: Matt Damon: Jasonem Bournem jsem opravdu rád

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci