Objevte Soňu Norisovou jako výbornou zpěvačku

13.10.2015 00:00   |   Společnost
VIDEO – Soňu Norisovou znají u nás především filmoví a televizní diváci. Málokdo ale ví, že Soňa je také vynikající zpěvačka. S vokální skupinou Fragile a ve stylu a cappella se teď představuje českému publiku.

Norisová

Na koncertní turné po více než dvaceti českých a moravských městech se Soňa Norisová mohla se skupinou Fragile vydat až ve chvíli, kdy jí už v televizním detektivním seriálu V.I.P. vraždy malinko ubylo natáčecích dnů.

Detektivní seriál namísto zpěvu

Ve V.I.P. vraždách ztvárnila Soňa Norisová úspěšnou spisovatelku kriminálních románů, která spolupracuje s vyšetřovatelem oddělení vražd v podání Patrika Děrgela. Sbírá podklady pro další knihu a zároveň se poněkud plete do policejního vyšetřování, kdy nabízí svá originální řešení případů:

„Scénář seriálu se mi líbí, je moc dobře napsaný. Není to klasická kriminálka, spíš detektivka, kde je napětí i humor. Moje role Klaudie je pestrá a hlavně jiná, než jaké jsem doposud hrála." pochvaluje si Soňa, která je sestrou herečky a zpěvačky Zuzany Norisové.

„Natáčení je časově velmi náročné, takže skupinu Fragile jsem trochu zanedbávala. Přiznávám, že mi už zpěv i hudební kolegové chyběli. Jsem ráda, že teď na ně zase budu mít víc času. Vyhovuje mi, když mohu střídat zpívání a herectví,“ říká Soňa.

Křehkých dvanáct let

Slovenská skupina Fragile působí na hudební scéně již dvanáct let a je velmi populární. Má pravidelně vyprodané koncerty, získala i řadu ocenění.

Video
Vokální skupina Fragile – směs světových hitů.

„Na Slovensku jsme hodně známí, v Čechách si své fanoušky teprve získáváme. Už nás mohli zaregistrovat loni a předloni na turné Hlasy s Richardem Müllerem,“ přibližuje Soňa Norisová a dodává:

„Je příjemné sledovat diváky, kteří skupinu Fragile vlastně ani moc neznají, jak se během koncertu nechávají strhnout a odcházejí dobře naladěni. To, že nás nedoprovázejí hudební nástroje, ale všechno tvoříme jen pomocí našich hlasů, takzvaně a cappella, je pro ně hodně atraktivní. A název Fragile v překladu znamená křehký, což má vyjadřovat, že hlas je křehký nástroj.“

Krásně měkký soprán

„Soňa ve skupině Fragile zpívá soprán, její hlas je krásně měkký. Někdy ji ale musím připomínat, že může zpívat i hlasitěji. Je to naše skromná, citlivá a velmi pracovitá kolegyně,“ říká kapelník Braňo Kostka.

„I když je Soňa hodně vytížená, snaží se naší skupině věnovat co nejvíc času. Jako kapelník si jí velmi vážím. Nemohla kvůli natáčení odzpívat některé koncerty, ale ty zbylé už s námi absolvuje kromě jednoho všechny,“ dodává Branislav Kostka.

ztp, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také

Diskuse: Objevte Soňu Norisovou jako výbornou zpěvačku

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci