Jsem těhotná a přítel mě poslal na potrat

zpět do příběhů
26.11.2011 01:30   |   Příběhy
Když jsem příteli oznámila, že jsem těhotná, odvětil že má radost, že je plodný. A pak řekl, že mi samozřejmě zaplatí potrat, peníze mi na něj dá.

Asi si to nesu z dětství... ten pocit méněcenosti. Rodiče byli přísní. Navíc mě matka pořád shazovala – z neznámého důvodu, ale s velkou oblibou. Jinak se nechovala ani její matka, tedy moje babička... shazuje mě dodnes také.

Pokaždé si mě našel chlap, který mě využíval, byl na mě zlý. Anebo se ke mě choval bez špetky úcty.

Stále jsem si říkala, že chci mít velkou šťastnou rodinu a chlapa si budu vybírat, aby hlavně děti byly šťastné.

Plán se nepodařil.

Měla jsem přítele, který byl hodný, dokud bydlel u mě. Já mu vařila, prala, starala se.

Ale když se odstěhoval do svého zrekonstruovaného bytu, začalo peklo.

Nejde o to, že bychom snad předtím měli optimální vztah, to ne... vždycky přijel pozdě večer, televize, jídlo, pití a noc plná sexu.

Spal do dvanácti, kdy se sbalil a odešel.

Když jsem mu řekla, že bych s ním někam také chtěla ven, jenom mlčel.

Ráno upaloval za kamarády, večer bar, srandičky. A pak se přijel ke mě jen vyspat.

Ano, už jsem věděla, že to není pravé ořechové... proto jsem se s ním přestala stýkat a reagovat. Jednou za měsíc dva jsem neodolala, povolila mu, protože mi chyběl dotek muže a pohlazení.

To jsem ale ještě netušila, co se stane.

Otěhotněla jsem.

A když jsem to příteli oznámila, odvětil, že má radost, že je plodný. Ale prý jeho kamarádi už nějaké potraty zaplatili a on mi samozřejmě dá peníze také... na ten potrat!

Já jsem ale byla rozhodnutá, že v sedmadvaceti letech si dítě nechat brát nebudu. Vždyť je okolo mě spousta žen, které si děti přejí, ale z nějakého důvodu jim to nejde, nebo už jsou starší.

Z DALŠÍCH PŘÍBĚHŮ

Také máte na mateřské pořád jen dovolenou?
Manželství máme hezké, můj muž mě ale ranil
Kvůli manželovým dcerám myslím na rozchod
Mám smůlu na partnery. Vždycky potkám exota

Přítel mě dál nutil, ať jdu na potrat. Říkal, že si přece mohu udělat dítě s jiným chlapem... A to mě zlomilo.

Jsem teď v pátém měsíci a on nezavolá, nezeptá se, jak se mám. O miminko se také nezajímá.

Zároveň ale nechce, abych vychovávala dítě s jiným mužem, protože by to pochopitelně urazilo jeho ješitnost. Ani si prý neumí představit, co by řekl kamarádům v baru.

Nechci tvrdit, že to byla chyba – miluji své miminko už teď v bříšku, víc než svůj život. Ale jsem nešťastná, že jsem děťátku nedokázala splnit ten ideál rodiny. Zůstanu pravděpodobně sama a bojím se, že mi to jednou bude vyčítat.

Už teď jsem pořád sama doma a pláču do polštáře nebo ve sprše, jak jsem miminku zkazila život.

Vynasnažím se udělat vše, aby moje dítě mělo všechno a se štěstím třeba i jednou nějakého tatínka, ale už jen hodného :-)

Musím ještě říct, že dříve jsem osamělé maminky dost odsuzovala a říkala si, že dítě bych si nikdy nenechala, kdyby ho partner nechtěl.

Ale – ono to opravdu není jako když si koupíte tričko a doma pak zjistíte, že se vám nehodí. Tak ho vrátíte a koupíte si třeba jiné...

Miminko beru jako zázrak a jediné, co v životě ženu naplňuje, pro co jsme stvořené.

Dáda

Diskuse: Jsem těhotná a přítel mě poslal na potrat

how i got back my love hill

8.5.2020   |   19:37   |   od: linda
Můj manžel a já jsme teď oddáni asi 10 let. Byli jsme šťastně oddáni se dvěma dětmi, chlapcem a dívkou. Před 6 měsíci jsem si všiml jeho podivného chování ao pár týdnů později jsem zjistil, že můj manžel něco vidí. Začal se vracet domů pozdě z práce, těžko se staral o mě nebo děti. Někdy odchází a ani se nevrátí domů asi 2-3 dny. Udělal jsem vše, co jsem mohl, abych problém vyřešil, ale to všechno zbytečně. Byl jsem velmi nadšený a potřeboval jsem pomoc. Jednoho dne jsem při procházení Internetu narazil na web, který navrhl, že Dr.Pellar by mohl pomoci vyřešit manželské problémy, obnovit narušený vztah a podobně. Cítil jsem se, jako bych to měl vyzkoušet. Kontaktoval jsem ho a udělal pro mě kouzlo. O dva dny později se ke mně manžel přiblížil a omluvil se za chyby, které udělal, a slíbil, že mě už nikdy neopustí. Od té doby se všechno vrátilo do normálu. Moje rodina a já zase spolu šťastně žijeme. Díky, Dr.Pellar. Pokud potřebujete měnič pravopisu, který dokáže vyslovit pravopis, který opravdu funguje, doporučuji ho kontaktovat. Nezklame vás. Toto je jeho e-mail. E-mail: drpellar@gmail.com

Hrdost holka!

1.3.2020   |   08:13   |   od: Veronika
Bože holka měj k sobě nějakou úctu ne? Me se zrovna před pár hodinami přihodilo také že mi teď již čerstvě bývalý ( pro nás neexistující) přítel " navrhl" potrat a že dítě prostě nechce a na potrat mi dá. Takže prostě přestal existovat, skončil tím u mě i u mého dítěte. Chci tím říct, jaký chování jako čekáš od někoho takového? Když si nebudeš vážit sama sebe, kdo si jako myslíš že to za tebe bude dělat? Já mám teda hodně odlišnou povahu. Když si mě někdo neváží, nezaslouží si mě a nemám problém ho odstřihnout ať se jedná o koho chce. Radši budu sama, bez tzv rodiny jen se svým dítětem. Toho idiota ani nehodlám psát do rodného listu. O svoje dítě se teda dělit nebudu. Uvědom si co tomu dítěti jako dáváš za vzor do života když uvidí tento stálý model chování. Dokud budeš chlapovi dělat hotel, hospodyni... Vlastně matku, služku apod.. nebude si tě vážit a vždy s tebou zamete. Ukaž všem kolem sebe že máš cenu.. Hlavně sobě. Přestaň teda řvát do polštáře, a vzchop se,neděláš to jen pro sebe. Nebuď onuce a neuč to svoje dítě. Nebo chceš aby mělo stejnou smůlu jako ty? To jakýho chlapa si přitáhneš do života záleží jen na tobě. Ale jak říkám, já mám jinou náturu ale taky jsem si ledasčím prošla. Sebe si díky tomu vážím a chlapa ke štěstí mít nemusím. Za mě tedy, jak má něco koule nebo kola, jsou s tím jen samé problémy.

RE: To se nedělá

4.12.2019   |   11:46   |   od: Emilia
Fuj, podvádět a ještě někoho zranit tím, že si s milencem udělám dítě.

I mě to potkalo

19.9.2016   |   12:51   |   od: Andrea
Dámy, i mě to potkalo. S manželem čekáme miminko, začínám čtvrtý měsíc těhotenství. Manžel miminko nechce, posílal mě na potrat, ale já jednou odešla z nemocnice a podruhé jsem tam ani nešla. Jsem rozhodnutá starat se sama. Vím, že miminko učiním šťastným. Byla jsem u své kartářky a i ona říkala, že si ho mám nechat.
Manžel mi nadává, je na mě zlý a ošklivý. Pořád tvrdí, jak miminku zničím život. Dřív jsem plakala, ale teď už ne. Vím, že život si zničí akorát tak manžel sám, protože přijde jen rozvod. Navíc on už nyní přichází o vše hezké a o to ještě hezčí přijde, až se miminko narodí.
Za dobu, co toto zažívám, jsem se poučila, že my, ženy, jsme mnohem silnější, než muži. Oni se upínají ke svým matkám a bojí se zodpovědnosti a takzvané volnosti, i když tvrdí opak.
Proto, dámy, přeji hodně štěstí vám všem, kterým se ten zázrak v podobě miminka podařil.

Byla jsem v podobné situaci

12.8.2016   |   13:27   |   od: Any
Já jsem byla v podobné situaci jako autorka příběhu. Můj přítel-cizinec sem jezdil jen jednou za pár týdnů. Pracoval mimo republiku.
Když jsem zjistila, že jsem těhotná, byla jsem šťastná. Zato přítel už méně. Přesto tvrdil, že si najde práci blíž, protože dítě má být s matkou i s otcem.
Bohužel, pak z ničeho nic otočil a řekl mi, že mám jít na potrat a že on se ve svých 32 letech na dítě ještě necítí. Prý se chce vrátit do vlasti a ať jdu s ním, že si za pár roků uděláme dítě tam.
Mně je 33 let a vím, že děti už bych mít nemohla. I tak byl zázrak, přes moje zdravotní problémy, že jsem otěhotněla. Takže, s přítelem už spolu nejsme.
Dnes mám 4,5měsíčního kloučka, jsem šťastná a hrdá maminka, i když samoživitelka. Otec v rodném listě uvedený není.
Bývalý přítel stále pracuje v zahraničí, domů do vlasti se nevrátil. Prý toho všeho lituje, ale má strach mě oslovit – přitom k tomu měl tisíc příležitostí, ovšem nic pro to neudělal, nezavolal, nenapsal.
Nevím, jak svému synovi vysvětlím, že ho jeho otec nechtěl. Ale vím, že jsem udělala správnou věc, když jsem si prosadila, že si dítě nechám.
Důležité pro mě je, že mám velkou podporu v rodině. Zvládá se mi všechno daleko lépe i přesto, že lehké to není. Pro svého syna jsem schopná udělat i nemožné.
Zobrazeno posledních 5 příspěvků, celkový počet 7 příspěvků.
poslední příspěvek: 8. 5. 2020 19:37
ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci