Se svým mazlíčkem zdarma na prohlídku!

19.11.2010 00:30   |   Zvířata
Psa nebo kočku má v Česku skoro každá druhá domácnost. A všichni nyní mají šanci jít se svým miláčkem do konce roku na prohlídku zdarma.

prohlídky zdarma

Od 1. listopadu do 31. prosince 2010 totiž u vybraných veterinářů běží preventivní prohlídky jako součást programu „Čas správné péče“. Ten už třetím rokem připravuje společnost Hill´s Pet Nutrition, výrobce krmiv pro psy a kočky. Letos jsou prohlídky zaměřeny na prevenci obezity a nadváhy, tedy jednoho z nejčastějších zdravotních problémů evropských domácích mazlíčků.

Kam zajít?


Seznam veterinářů zapojených do programu najdete těchto internetových stránkách, nebo na telefonním čísle 257 213 139. Stačí zavolat na vybranou kliniku a na prohlídku se objednat.

Co prohlídka obsahuje?

Prohlídka zdarma spočívá v tom, že veterinární lékař či sestra po zvážení zvířete majitele informuje, kolik procent činí nadváha, jaká je optimální krmná dávka v období hubnutí a jak dlouho bude trvat, než zvíře dosáhne své ideální hmotnosti.

Veterinář rovněž doporučí majiteli, jak dále postupovat, aby si jeho mazlíček svou ideální hmotnost co nejdéle udržel.

Nadváha zvíře týrá

Mnoho majitelů bohužel špatně rozezná, zda jejich zvíře trpí nadváhou, a málokdo si navíc uvědomí vážnost situace. Pouhých 2,5 kg hmotnosti navíc u standardně osmikilového psa nebo kilo a půl navíc u běžně pětikilové kočky je stejné jako 25 kg navíc u člověka vážícího 75 kg – a to už je opravdu hodně!

Proto je důležité nechat si zvíře zvážit u veterinárního lékaře, který dá majiteli i odpovídající doporučení. Čím dříve se totiž dozví o obezitě svého zvířete, tím rychleji trvá dostat zvíře zpátky do ideální kondice.

Krmíte mazlíčka správně?

„Mezi nejčastější příčiny nadváhy u psů a koček patří překrmování nebo nesprávné krmení, nedostatek pohybu, nekvalitní průmyslové krmivo s vysokým obsahem soli a tuků přidaných pouze pro zvýšení chutnosti. Zvýšené riziko nadváhy je také u některých plemen (bígl, kokršpaněl, labrador atd.) a u starších nebo kastrovaných zvířat,“ říká o nadváze MVDr. Sylva Havelková.

Obezita prokazatelně zkracuje délku života - často vede až k cukrovce či onemocněním srdce, zatěžuje klouby a vnitřní orgány, oslabuje imunitu a je jedním z hlavních faktorů pro vznik ortopedických poruch.

otz, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také


Diskuse: Se svým mazlíčkem zdarma na prohlídku!

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci