Kosmetická novinka: Oleje z břidlice

26.3.2010 00:00   |   Styl
Možná si z lázní pamatujete léčivé bahenní koupele, které vám pomohly při bolestech svalů nebo kloubů. Teď si takovou koupel můžete udělat přímo ve své vaně.

alpská koupel

Do Česka se totiž začaly dovážet produkty z tzv. kamenného oleje, který se těží v rakouských Alpách, poblíž jezera Achensee.

Kde se kamenný olej bere?

Olejové břidlice vznikly asi před 180 miliony let z usazených zbytků vodních organismů na dně pravěkého moře, které kdysi sahalo od Asie až k našim zeměpisným šířkám. Při vzniku Alp byla olejová břidlice silnou erupcí vytlačena na zemský povrch.

Kamenný olej

V Rakousku na léčivé účinky tohoto oleje přišli už víc než před sto lety. Alpský kamenný olej je rozpustný ve vodě a koupel v něm přináší úlevu od bolestí pohybového ústrojí. Díky bohatému obsahu síry také působí protizánětlivě.

Co všechno se z něj vyrábí?

Na trhu je dnes kromě oleje do koupele například sprchový gel, jemné tělové mléko, vlasový šampón, vlasový balzám, mýdlo nebo regenerační krém.

Specialitou je kamenný olej Fossil, což je přírodní přípravek nejvyšší kvality s vysokým podílem organické síry, který se také dá využít jako třídenní pitná kúra. Pomáhá při revmatických bolestech.

zp

Přečtěte si také


Diskuse: Kosmetická novinka: Oleje z břidlice

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci