Neumannová: V dceři novou šampionku nevidím

12.3.2010 00:00   |   Společnost
Kateřina Neumannová (37), olympijská vítězka z Turína 2006 a mistryně světa v běhu na lyžích, si vůbec nemyslí, že by její dcera Lucie (7) snad jednou rovněž závodila v bílé stopě. Sice s ní jezdila už od malička, ale věnuje se i jiným sportům, hlavně tenisu a gymnastice.

Kateřina Neumannová

"Zatím se mnou lyžuje, ale chodí i na tenis a na gymnastiku. Lyžovat začala, už když jí bylo dva a půl roku. Nějakou naději, že by byla jednou stejná jako já, jsem v ní neviděla. Ale bylo to tak, že se mnou cestovala a po horách na sněhu vlastně vyrůstala," vysvětluje Neumannová.

Lucie chodí do první třídy a zatím má jenom ústní hodnocení, ale Kateřina si myslí, že jí učení docela jde: "Nejradši má matematiku. Občas ji to nebaví, ale jinak chodí do školy ráda a nemá s tím problém. Má rozšířenou výuku angličtiny, to považuji za základní vzdělání, a určitě se jí to jednou bude v životě hodit."

Kateřina se včera účastnila vydání nové knihy o olympijských hrách ve Vancouveru. "Když jsem vyhrála já, vyšla oficiální knížka taky hned po olympijských hrách. Ale na mé osobní knížce jsem pracovala až tři čtvrtě roku po olympiádě a vyšla až další podzim," vzpomíná Neumannová.

Text a foto: Korzo

Přečtěte si také


Diskuse: Neumannová: V dceři novou šampionku nevidím

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci