Vesecká: Občas mi vyhrožují smrtí

5.2.2010 00:00   |   Společnost
Nejvyšší státní zástupkyně ČR Renata Vesecká (49) netají, že občas je vystavena výhružkám. Zbraň proti ní sice zatím nikdo nevytasil, ale hrozby smrtí tu a tam vyslechne.

Vesecká

Jak se svěřila, vždycky to souvisí s konkrétním projednávaným trestním případem, nebo s tím, jakou roli v něm státní zástupce hraje.

Vina a trest, to jsou emoce

„Samozřejmě - když jsou navrhovány výrok o vině a trest, vyvolává to emoce. Takže státní zástupce občas vyslechne hrozby přímo v jednacích síních, nebo nám chodí výhružné dopisy z vazby. Není to dennodenní záležitost, ale taky nejde o nic absolutně výjimečného," řekla.

„Žádnému člověku to pochopitelně není příjemné. Ovšem díky praxi, jakou mám, už dokážu rozklíčovat vážně míněnou výhružku a to, co je opravdu jen produktem emoce."

Vesecká

Jestli nosím zbraň? Neprozradím!

Zda chodí na veřejnosti ozbrojená, ale odmítla prozradit: „O tom se přece nemluví, protože pak fakt, že člověk je ozbrojen, ztrácí smysl. A totéž se podle mě se vztahuje i ke zbraním. Takže není dobré hovořit o tom, jaké člověk konkrétně vlastní."

Vzápětí ale nejvyšší státní zástupkyně připustila, že nespecifikované střelné zbraně opravdu vlastní: „Mám je ráda a myslím si, že u žen to není až tak typické. Nevím, jestli lze říci, že umím střílet, ale nějaké střelné zbraně mám a chodím na střelnici."

Text a foto: Korzo

Přečtěte si také


Diskuse: Vesecká: Občas mi vyhrožují smrtí

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci