Co přivádí kočky k šílenství?

30.4.2009 01:00   |   Zvířata
Myslíme si, že děláme všechno pro dobro své kočky a přece máme pocit, že číča není spokojena a neustále zkouší naši trpělivost. Někde se zřejmě stala chyba!

Co přivádí kočky k šílenství?

Jestliže chceme ještě víc prohloubit náš vzájemný vztah, měli bychom se vyvarovat chyb, které kočku dráždí.

* Hlasitá hudba. Když klidně podřimuje a my si najednou pustíme oblíbenou písničku na plné pecky, kočka pravděpodobně podrážděně vyskočí a bleskurychle zmizí na klidnějším místečku. Kočičí uši jsou totiž podstatně citlivější než uši lidské, už pád lžičky na dlaždice je pro ně obrovským hlukem.

* Křik a hádky. Manželské rozmíšky a rodičovské přednášky dětem jsou pro kočky nesnesitelné. Brzy mají pocit, že musí utéct někam, kde budou mít klid - třeba pod postel. Musíme více myslet na své zvířátko a rodinné záležitosti řešit klidnějším tónem.

* Špinavé kočičí toalety. Kočky jsou velmi čistotné. Máme-li více koček, musíme záchody čistit i několikrát denně. Pravidelně jim dopřáváme čerstvé kočičí stelivo.

* Nepravidelné krmení. Kočky milují rutinu a krmení je vrcholem dne. Když krmíme kočku ráno, neměli bychom tento čas měnit během pracovního týdne ani o víkendu. Číča musí dostávat svou krmnou dávku vždy ve stejnou dobu. Pokud tuto pravidelnou dobu zmeškáme, číča zneklidní a je pak opravdu rozzlobená.

* Stresovaní lidé. Kočky jsou čtyřnohé barometry nálady. Vědí, kdy jsme šťastní nebo smutní. Když jsme stresovaní a nervózní, naše svaly se napnou, držení těla je strnulé a panenky očí se zúží. To vše na kočku působí nepříznivě.

* Nevychované děti. Naši nejmenší jsou schopni kočku téměř umačkat v objetí. Svou lásku jí dávají najevo nadmíru bouřlivě. Proto musíme dítěti vysvětlit, jak má s kočkou zacházet a také že ji nesmí rušit ze spaní.

* Veterinář. Kočky nesnášejí přepravku a jízdu autem, protože je mají obvykle spojené s návštěvou veterináře. Ordinaci poznají už zdálky a snaží se co nejrychleji utéct. Návštěvu u veterináře proto spojíme s něčím příjemným, třeba s oblíbeným pamlskem nebo novou hračkou.

mw

Přečtěte si také


Diskuse: Co přivádí kočky k šílenství?

Šílenství kočky

3.8.2009   |   22:16   |   od: Kathy
S článkem naprosto souhlasím. Když nedám své kočce najíst v dobu, kdy je zvyklá, tak začne být nervózní. Je jí patnáct let a naštěstí jí zdraví slouží :-)
Zobrazen poslední příspěvek, celkový počet 1 příspěvek.
poslední příspěvek: 3. 8. 2009 22:16
ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci