Antilopa žije v pokoji pro hosty

30.8.2009 00:00   |   Zvířata
Mládě antilopy sice tráví dny v safari parku a chová se jako řádná antilopa, ale večer si jde odpočinout do vlastní ložnice v domě oblíbené ošetřovatelky.

Antilopa žije v pokoji pro hosty

Sultana, antilopa sitatunga neboli lesoň bahenní, se narodila v Knowsleyho safari parku, ale matka ji opustila. Vedoucí ošetřovatelka antilop v anglickém Manchesteru Emma Gatcliff (30) se pak rozhodla, že nejlépe se malá antilopa bude mít u ní doma ve Whitefieldu. Asi měla pravdu, protože Sultana má svou ložnici ráda a prý se dokonce s potěšením dívá na televizi.

Využila druhou šanci

„Obvykle necháváme přírodu, ať se o sebe postará. Ruční krmení považujeme za opravdu poslední východisko. V tomto případě ale bylo jasné, že by malá antilopa nepřežila, tak jsme se rozhodli dát jí druhou šanci," řekl reportérům BBC manažer safari parku David Ross.

A Emma Gatcliff dodává: „Bydlí u mne už pár týdnů a dobře to funguje. Musím ale přiznat, že koberci to moc neprospělo. Naši přátelé a známí jsou tím fascinováni." Ošetřovatelka přitom doufá, že se Sultanu za pár týdnů podaří znovu začlenit do antilopího stáda.

ko
Foto: ExperienceProject.com

Přečtěte si také


Diskuse: Antilopa žije v pokoji pro hosty

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci