Co dokáží mobily při jedné večeři party známých

16.11.2021 00:00   |   TV a FILM
VIDEO – I ti, které dobře známe, pro nás můžou být naprostými cizinci. Stačí, když se během jednoho večera jen tak pro zábavu rozhodnou sdílet všechny zprávy a hovory ze svých mobilů.

Známí neznámí

Hořkosladká komedie Známí neznámí je o partě českých a slovenských přátel, kteří se sejdou v pražském bytě, aby oslavili příchod Nového roku. Znají se už dlouho a i toto setkání by se neslo v duchu klasické silvestrovské oslavy, kdyby…

Kdyby se nezrodil zdánlivě nevinný nápad: dát všechny mobilní telefony na stůl a nahlas sdílet každou doručenou zprávu a dát na hlasitý odposlech každý příchozí hovor.

Video
Trailer ke komedii Známí neznámí

Kolik nesmíme vědět?

Kolik toho o sobě nesmíme vědět, abychom mohli zůstat přáteli, milenci, manželi, rodiči…? Stačí jeden večer a z dobrých známých se stanou neznámí.
Film je adaptací světoznámé předlohy Naprostí cizinci režiséra Paola Genovesy, což je film, podle nějž vznikl největší počet lokálních remaků v historii kinematografie. Díky tomu je i zapsán v Guinessově knize rekordů.

Producentka Wanda Adamík Hrycová k natočení prozradila, že je šťastná, když vyhrál bitvu o práva na tento film pro území Česka a Slovenska.

„Zájemců totiž bylo více, ale italský producent se rozhodl právě pro nás. Scénář nás upoutal už při prvním čtení a jeho adaptaci pro slovenského a českého diváka jsme svěřili zkušenému scenáristovi Petrovi Jarchovskému a  debutující režisérce Zuzaně Mariankové.“

Černé skřínky

Jednu z hlavních postav – právníka Leoše – ztvárnil Martin Hofmann. „Leoš je asi v nějaké existenční krizi, ale velmi to neukazuje, což je mi sympatické. Je inteligentní, trochu ironický, ne příliš šťastný. Ale ve společnosti přátel pookřeje, dokud nedostane celkem špatný nápad,“ charakterizuje svou postavu.

„Žijeme v takové době, v jaké žijeme. Ano, mnohé mobilní telefony jsou zřejmě černými skřínkami mnohých životů,“poznamenává k zápletce filmu.

„Příběh se týká každého z nás. Můžeme se při něm celkem dobře bavit a někteří se můžou i občas trocha stydět. Věřím, že to bude zábavný film, který má v sebe lehkost, humor, překvapení a kdo bude chtít, může se i zamyslet. Teda, když se na to bude cítit,“ dodává Hofmann.

Slepé uličky

Klára Issová, psychoterapeutka Eva, vlastně všechno spíská svým nápadem veřejného tajemství. Ona sama má problémy ve vztazích, nemá je dobré ani s manželem a dcerou. Je velmi autoritativní a manipulativní. Tentokrát ale rozehraje příliš vysokou hru.

Má její postava nějaké poselství?  „Velmi jsme řešili nespokojnost ženy, která má fajn chlapa, dceru, pěkné zaměstnaní, žije si dobře, ale přitom je stále nespokojená. Někdy nás ta naše touha po romantice a nesplněné sny zavedou do slepé uličky, přijde nevěra a podobně,“ prozrazuje Issová.

„No, až když člověk něco ztratí, zjisti, o co ve skutečnosti přišel. Z toho mi vyplývá, že bychom měli být k sobě víc upřímní, laskaví, empatičtí a věděli si odepřít některé věci, která ve výsledku ublíží nejen ostatním, ale vlastně i nám,“ uzavírá herečka.

om, ŽenyproŽeny.cz
Foto CinemArt

Přečtěte si také


Diskuse: Co dokáží mobily při jedné večeři party známých

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci