Diskuse ke článku:
Psi rozeznají barvy, králíci tyranizují křečky

zpět na článek

Přidat příspěvek

Text pište českou a slovenskou klávesnicí – s háčky, čárkami, stříškou atd.
Děkujeme Vám!

ještě zbývá znaků

76 + 8 =
Přidat příspěvek
Text pište českou a slovenskou klávesnicí – s háčky, čárkami, stříškou atd.
Děkujeme Vám!
5

křečci?

19.4.2010    |    21:29    |    od: verous    |    reagovat
Mám dojem, že místo křečků byla myšlena morčata. Morčata se dávají ke králíkům. Křečka s králíkem dohromady jsem zatím neviděla, a to chovám všechny tři druhy patnáct let...
4

přežírání

5.10.2009    |    00:29    |    od: Stana    |    reagovat
Já mám jinou zkušenost s oním "přežíráním". Chovám psy dvacet let a naopak mám spíš pocit, že moji psi jedí málo. Přitom mají přístup ke krmení a vodě po celý den a noc. Ale žerou jen tolik, kolik potřebují. A stává se, že pokud mám štěňátko, které by mělo jíst pětkrát denně, žere pouze třikrát. Jsou i dny, kdy musím psa do jídla doslova nutit.
Myslím, že přídělovým krmením nemohu nikdy odhadnout, jakou má pes ten daný den potřebu jídla. Přídělovým krmením ho stresuji a vyvolám v něm strach, že bude mít hlad - a tak se snaží sežrat, co nejvíce. To neprospívá zažívání, žaludek je naráz zatížen a může dojít k torzi.
Mám toto ověřené na zvířatech, která ke mně přišla a byla zvyklá na přídělové krmení. První den sežerou, co se do nich vejde. Druhý den žerou o něco méně, ale stále chodí kontrolovat misku. Za týden pes navštíví misku ráno a sežere jen nepatrnou část a kolem poledne opět žere maximálně jednu hrst granulí. Pak navštíví misku večer a žere velmi málo, asi tak minutu. Tak to u nás chodí už mnoho let.
Moji psi jsou zdraví, vitální, ve výborné kondici, mají dostatek pohybu i zaměstnání. Nedochází ani ke konfliktům kvůli jídlu. Moje spotřeba granulí pro tři Clumber spaniely, což jsou psi okolo 30 kg, jejich spotřeba na den je okolo 120 kg krmení za rok. Vypadá to málo, ale jednou týdně dostávají misku vařeného masa a také zeleninu a ovoce - od jablek až po okurky. Prostě, na co mají chuť. Také dostanou tak pět piškotů jako odměnu. Pes, pokud má možnost, reguluje si jídlo dle svých potřeb.
Mám psy, se kterými chodím i na výstavy a kromě období mezi prvním a druhým rokem, kdy Clumber docela špatně papá, jsem neměla problém s tím, že by psi byli překrmení nebo podvýživení. Samozřejmě krmím jen kvalitními krmivy s vysokým procentem stravitelnosti a obsahem masa.
3

???

3.10.2009    |    17:18    |    od: Danielka    |    reagovat
Nič ste nevysvetlili, iba napísali, prečo nie tamto a prečo toto ano a čo je povera a čo nie.. Akosi mi uniká zmysel.
2

nepřežírají

7.8.2009    |    14:58    |    od: Honza    |    reagovat
Psi sami o sobě se opravdu nepřežerou. Jednou ze zásad správného krmení je dávat psovi stravu jedenkrát denně jeho dávku (a pití samozřejmě co nejčerstvější celý den) a už ho nepřikrmovat.
Sem tam nějaký pamlsek mu dám, ale to neznamená, že ho budu cpát celý den od rána do večera, jak se to často dělává ve stylu "Vždyť mu chutná, asi má chudák hlad". Ne, ne. Samozřejmě, že pes si od vás každou dobrůtku rád vezme a sežere, i když zrovna spořádal svoji porci v misce... Důsledkem toho je, že někdy se po ulici valí vykrmené prasátko a nikoliv jezevčík, že takové zvíře trpí a nakonec mu obyčejně vypoví službu srdce, játra nebo další orgány...
1

Cpou se jako vlci – otázka

7.8.2009    |    13:17    |    od: Nina    |    reagovat
Podľa toho textu je to, že sa psi prežierajú, mýtus. Ktorý navyše máme hodiť za hlavu. Ak je to ale mýtus, potom prečo si máme dať pozor, aby sme psa neprekrmili?


Reagovat na příspěvek č.
Text pište českou a slovenskou klávesnicí – s háčky, čárkami, stříškou atd.
Děkujeme Vám!

Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci