Diskuse ke článku:
Připadám si málo milovaná. Poradíte mi?

zpět na článek

Přidat příspěvek

Text pište českou a slovenskou klávesnicí – s háčky, čárkami, stříškou atd.
Děkujeme Vám!

ještě zbývá znaků

10 + 2 =
Přidat příspěvek
Text pište českou a slovenskou klávesnicí – s háčky, čárkami, stříškou atd.
Děkujeme Vám!
4

Můj partner si připadá málo milovaný a vyžaduje to

9.9.2013    |    15:56    |    od: Káča    |    reagovat
Já mám opačný problém. S přítelem jsme spolu necelý rok a je to on, kdo chce být více a více milovaný. Řešíme to každý druhý týden. Vždy přijde domů a je celý přešlý. Několik minut se z něho snažím dostat, co se děje. A on, že se nic neděje. Později s tím přijde sám. Každopádně, já si nějak neuvědomuji, že by si toto měl myslet.
Ale teď je to posledních pár týdnů super. Neviděla jsem zatím jakýkoliv náznak toho, že by byl nespokojený.
Samozřejmě, jsou dny, kdy člověk nemá na nic náladu a naopak. Ovšem přece kvůli tomu si přítel nemůže myslet, že ho nemám ráda.
Nějak už nevím, jak z toho ven. A čím dál víc mě to utvrzuje v tom, že nevím, jak dlouho to vydržím. Ale co s tím?
3

Mám podobný problém

11.7.2013    |    18:03    |    od: Linda    |    reagovat
Ahoj, řeším podobnou situaci jako Aňa. Naše dohady a moje výstupy - že mě má málo rád - jsou stejné. Akorát je tu malý rozdíl, my jsme teprve na začátku vztahu (5 měsíců).
Já jsem se zamilovala až po uši, ale on říká, že mě má rád. Otevřeně mi řekl, že mě nemiluje a ani není zamilovaný. I když to bolelo, vím na čem jsem. Řekl: Mám pocit, že všechny naše dohady plynou z jednoho - ty mě miluješ, ale já tě mám pouze rád. A pak se mě ještě zeptal: Nebyla bys šťastnější s někým, kdo tě bude milovat tak, jak potřebuješ?
Já o něj stojím, chci ho! Snažím se být lepší a dělám pro něj všechno. Takže se podvědomě ponižuji, sebezapírám, jen abych před ním vypadala lepší. Dovolím mu vše. On říká, že se mu to nelíbí, že pro něj nemohu tolik dělat a že je to občas až nepříjemné.
Nevím, jak se zachovat, aby se zamiloval. Jsem v bludném kruhu, protože já potřebuji pozornost a když ji náhodou nemám, tak dělám scény, což ho odrazuje ještě víc. Nedám mu šanci se zamilovat, bojovat o mě, dusím ho svou náklonností. Jsou ale i chvíle (pár dní, týden), kdy jsem v pohodě a pak je všechno moc hezké a oba to baví.
Snažím se méně věcí řešit. Například když večer nenapsal SMS, tak nevyvádím, jdu spát. A on se ráno omluví, že byl unavený nebo že přišel pozdě od kamaráda. Dříve jsem se méně držela a už bych v takové situaci vyšilovala.
Jeho mrzí, že se nechová, jak bych si přála. Prý je pro něj složité vycítit, co bych ráda. Říká mi: Ty všechny věci děláš a říkáš srdcem, ale já to musím řešit hlavou a občas mi to nejde.
Vím, že citům neporučím a láska se nedá vynutit. Poraďte, jak se zachovat. Začínám od sebekontroly.
2

Rada

8.5.2013    |    13:45    |    od: inkognito    |    reagovat
Zdravím, ono ze začátku je to vždy jiné než potom dál.
Ovšem, Aňo, já se ani nedivím tvému příteli, že je z toho unavený. Sám to mám podobně. Přítelkyni moc miluji, také ji obletuji, jak jsi psala ty. Jenže v mém případě ona na mě nemá chuť a neopětuje moji přítulnost. Mě to trápí, ale nechci se dívat po jiné.
V tvém případě je to snadné. Prostě buď v klidu a hodně se věnuj příteli pro změnu ty a nebuď pasivní. Nech ho v klidu dýchat a snaž se, aby to bylo od obou dvou nejlépe na stejné úrovni. Ty výstupy, co jsi popsala, ho rozhodně odeženou.
Snad ti to klapne a bude vše v pořádku.
1

Všeho s mírou

7.12.2011    |    14:20    |    od: Haribo    |    reagovat
Milá Aňo, opravdu mám z tvých slov pocit, že jsi přecitlivělá. Tímto způsobem od sebe přítele jen odeženeš. Neustálým dokazováním toho, jak tě má rád, jen způsobíš, že se časem poohlédne po jiné, která to tolik vyžadovat nebude.
Z tvých slov jsem pochopil, že tě má přítel opravdu rád, neboť už vydržel více než dost! Tak se pokus zůstat nad věcí a dopřej mu trochu volnosti. Uvidíš, jak se vám oběma uleví.
Najdi si novou zálibu, koníčka, vyčleňte si třeba jen nějaké dny v týdnu, kdy tu budete výhradně jeden pro druhého. Uvidíš, že když se chvíli neuvidíte, budete se na sebe pak třeba i více těšit a projevy lásky se objeví...
Hlavně už ale přestaň tlačit na pilu, protože by byla škoda, aby váš vztah ztroskotal na přemíře tvých citů. Ne nadarmo se říká, všeho s mírou.
Držím palce, ať to dobře dopadne. Ahoj


Reagovat na příspěvek č.
Text pište českou a slovenskou klávesnicí – s háčky, čárkami, stříškou atd.
Děkujeme Vám!

Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci