Diskuse ke článku:
Zvíře z útulku: Je to dobrý nápad?

zpět na článek

Přidat příspěvek

Text pište českou a slovenskou klávesnicí – s háčky, čárkami, stříškou atd.
Děkujeme Vám!

ještě zbývá znaků

71 + 2 =
Přidat příspěvek
Text pište českou a slovenskou klávesnicí – s háčky, čárkami, stříškou atd.
Děkujeme Vám!
3

Také jsem pro

9.10.2009    |    20:10    |    od: Dana    |    reagovat
Kdo jste na to připraveni, jděte do toho. Lehké to není, ale to není ani péče o štěně od chovatele. Ale určitě počítejte s tím, že možná nedostanete takového psa, jakého jste si přáli...
Já jsem chtěla středního psa a mám labíka kříženého nejspíš s dogou ;-) Na 10 měsících (jestli mu tolik bylo) určitě tak velký nevypadal. Možná ani nebude tak vděčný. Třeba kámoška má z útulku totálního nezávisláka. I když je pravda, že to stejné si můžete vychovat ze svého štěněte sami, pokud si navíc vyberete samostatné plemeno. Takže podle mě je to prašť jak uhoď.
Lásku, výchovu a péči potřebují všichni psi a záleží jen na vás (a trochu i na přírodě), jaký život se svým psem prožijete :-D Já jsem určitě udělala dobře a přemýšlím o dalším přírůstku.
2

Není to lehké...

3.10.2009    |    16:54    |    od: Ra    |    reagovat
Zeť má dvouletého pejska, vendézského baseta. Chtěl mu pořídit kamarádku a já jsem tehdy v jednom útulku u Znojma objevila kříženečku drsnosrstého jezevčíka, která byla vzhledově docela podobná basetovi. Okamžitě tam jeli a vzali s sebou i psa, aby viděli reakci.
Výsledek byl ten, že zeťův pes nesměl do útulku vstoupit. Dobře, to chápu, třeba kvůli zavlečení infekce. Ale problém byl hlavně, že fenečku mu ukázali zavřenou v kleci a zeť si ji nesměl pohladit a ani prohlédnout, aby se podíval, jak chodí a jak se chová. Nakonec mu řekli, že když má psa, tak tuhle fenečku musí nejdříve nechat vykastrovat - prý, kdo by ty křížence pořád odebíral. A až tedy kastraci zaplatí, pak teprve po zahojení mu ji z útulku vydají.
Tu kastraci by zeť i zaplatil, ale přístup personálu a také to, že se na fenečku vlastně ani nemohl podívat, ho odradilo. Tak raději shání něco na inzerát. O útulky už nemá zájem.
1

Zvíře z útulku? Rozhodně ANO

11.9.2009    |    22:57    |    od: Katka Látová    |    reagovat
Dobrý den. Už přes rok mám nyní asi čtyřletou fenku křížence NO, kterou jsem si pořídila z útulku. Nikdy svého rozhodnutí nebudu litovat. Fenka byla sice zpočátku nedůvěřivá (a například s hračkami si začala hrát asi až po půl roce), ale už je zcela v pořádku - hravá, neuvěřitelně hodná, oddaná, poslušná (až na nějaké to prohánění zajíců :-) Je velmi učenlivá a je to také neuvěřitelný mazel.
Všem, kdo uvažujete o tom, že si pořídíte pejska z útulku, fandím. Děláte dobrou věc a nebudete litovat. Tento nový přírůstek do rodiny vám bude vděčný :-)


Reagovat na příspěvek č.
Text pište českou a slovenskou klávesnicí – s háčky, čárkami, stříškou atd.
Děkujeme Vám!

Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci