Brad Pitt daleko ve vesmíru zachraňuje Zemi

3.9.2019 00:00   |   TV a FILM
VIDEO – Brad Pitt putuje na vnější okraj sluneční soustavy, aby zastavil hrozbu pro veškerý život na Zemi. Objevuje zde tajemství, která zpochybňují povahu lidské existence a naše místo ve vesmíru.

Ad Astra

Do 22. století poslala děj amerického sci-fi s názvem Ad Astra (z latiny Ke hvězdám) dvojice scénáristů James Gray, Ethan Gross. Pod režijním vedením Jamese Graye ve filmu hrají Brad Pitt, Liv Tyler, Tommy Lee Jones, Donald Sutherland, Ruth Negga, Ravi Kapoor.

Video
Trailer k americkému sci-fi Ad Astra

Umělá inteligence je integrována do všech průmyslových odvětví, Měsíc a Mars jsou kolonizovány, lidmi osídlené satelity obíhají kolem Neptunu, nejvzdálenější planety sluneční soustavy.

Po stopách otce

Na Zemi se staví nová babylónská věž. Je to anténa, jejíž konec dosahuje až do vesmírného prostoru a která má sloužit k vyhledávání inteligentního mimozemského života.

Tým budující tuto obří stavbu vede Roy McBride (Brad Pitt). Astronautem se stal díky svému otci (Tommy Lee Jones), jenž byl velitelem výzkumné expedice projektu Lima. I jejím úkolem bylo pátrat po vyspělém mimozemském životě a před dvaceti lety zmizela kdesi v hloubi vesmíru.

Co je za katastrofami?

Nyní je Země postižena řadou nečekaných katastrof, které zasáhnou i stavbu obří antény. Americké zpravodajské služby se domnívají, že Royův otec stále žije a ohrožení Země má původ v explozích, ke kterým dochází u planety Neptun a souvisí s projektem Lima.

Roy je vyslán na vesmírnou misi vedoucí přes Měsíc a Mars až k vnějšímu okraji sluneční soustavy, aby zde otce našel. Jeho cesta však odhalí tajemství zpochybňující samou podstatu lidské existence a jejího místa ve vesmíru.

Cíl: být co nejrealističtější

Název filmu se odvolává k známému heslu Per Aspera Ad Astra, což v překladu znamená Přes překážky ke hvězdám. A proto si nesnadný úkol zadal i režisér filmu.

„Mým cílem je vytvořit tu nejrealističtější verzi vesmírného cestování, jakou kdy bylo možné díky filmu prožít," říká James Gray. I proto za kamerou stál jeden z nejpovolanějších, Hoyte Van Hoytema, který vytvořil obrazovou stránku takových filmů, jako jsou Interstellar, Spectre či Dunkerk.

ozt, ŽenyproŽeny.cz
Foto CinemArt

Přečtěte si také


Diskuse: Brad Pitt daleko ve vesmíru zachraňuje Zemi

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci