Online telefonická konzultace pro budoucí maminky

23.3.2020 00:00   |   Zdraví a krása
Klinika IVF CUBE nabízí od pondělí 23. 3. 2020 bezplatné konzultace těhotným ženám. K dispozici je desetičlenný tým odborného zdravotního personálu, který je připravený telefonicky a e-mailem odpovídat na všechny otázky související s průběhem těhotenství v nynější době epidemie.

poradna

Aktuální epidemiologická situace omezuje také dostupnost běžné ambulantní péče a lékařských konzultací, což v kombinaci s nedostatkem informací může u některých skupin obyvatelstva vyvolávat nejistotu a případné obavy. Patří mezi ně i těhotné ženy, a právě jim nabízí pomocnou ruku pražská klinika asistované reprodukce IVF CUBE.

Tým odborníků IVF CUBE bude až do odvolání k dispozici pro těhotné ženy bez rizikové anamnézy během pracovních dní na čísle

220 303 873 od 8 do 16 h.

Otázky je možné posílat i e-mailem na adresu poradna@ivf-cube.eu. Na webové stránce www.ivf-cube.eu budou postupně aktualizovány nejčastější dotazy týkající se průběhu těhotenství a doporučení související s aktuální epidemiologickou situací.

Těhotné ženy hledají odpovědi na množství otázek souvisejících nejen s riziky nového koronaviru, ale i s úplně běžnými a praktickými záležitostmi. Zdravotnický systém je ale už natolik přetížený, že se lékařům často nelze dovolat, některé ordinace mají zavřeno anebo jsou kapacitně tak poddimenzovaní, že konzultace prostě nestíhají poskytovat ani telefonicky.

Rada pomůže ke klidu

„Poradit či odpovědět na otázky může být v této situaci klíčové nejen pro jejich zdraví a zdraví dítěte, ale často i pro udržení tolik potřebné duševní pohody. Stejně tak chceme tímto krokem zmírnit nápor na ambulance gynekologů,“ říká MUDr. Hana Višňová, vedoucí lékařka kliniky asistované reprodukce IVF CUBE v Praze.

Tyto ženy podle lékařky potřebují poradit jak s běžnými situacemi provázejícími těhotenství, jako jsou nevolnosti či slabé krvácení, tak s praktickými otázkami typu, který lék užít při bolesti hlavy anebo zvýšené teplotě. Ptají se, jestli je možné vynechat plánovanou poradnu nebo jak dlouho je možné odložit plánované vyšetření.

„Pokud jde o mladé, zdravé ženy bez rizikového průběhu těhotenství, není nutné chodit do poradny jednou za měsíc, odklad v mnohých případech snese i plánované ultrazvukové vyšetření. V tomto období je pro těhotnou ženu bez komplikací rozhodně lepší domácí karanténa,“ radí MUDr. Hana Višňová .

„Je vhodné si obstarat domácí tlakoměr, vyhýbat se lékárnám a čekárnám u lékařů, dokud epidemie neodezní, “ dodává lékařka.

tz, ŽenyproŽeny.czTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci