Sezona třešní je tady, BILLA sází na českou kvalitu

20.6.2019 00:00   |   Tiskové zprávy
Společnost BILLA nyní ve svých supermarketech nabízí čerstvé třešně od českých sadařů. Pocházejí z jižních svahů Železných hor a jedná se o nejkvalitnější ovoce.

třešně

Na rozdíl od dováženého zboží se české třešně nemusí před cestou chemicky ošetřit – jeden den jsou sklizené sadaři a druhý den ráno už je zákazníci najdou na pultech supermarketů BILLA po celé České republice.

Spoluprací s lokálními sadaři BILLA dále rozvíjí svoji nabídku kvalitních regionálních potravin. Třešně od českých sadařů tak najdete mezi dalšími produkty označené logem Česká farma.

Třešně se v malebném českém sadu sklízejí postaru. Sběrač si opře žebřík o strom a zralé plody trhá přímo z větví. A poté s třešněmi rovnou do skladu.

„Třídička ještě nejede, jsme na začátku sezony. Máme tady tři děvčata a ta každou třešni, kterou přivezeme ze sadu, doslova obrátí v ruce. Ani jedna třešeň nesmí být prasklá nebo nahnilá,“ říká sadař Jan Šenk.

„Samozřejmě, že bychom mohli vaničky rovnou zavíčkovat, zchladit a poslat k dodavatelům, ale to my neděláme,“ říká hrdě. Do BILLY tak míří jen maximálně kvalitní plody, čerstvě sklizené, bez závad a plísní.

rTiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci